Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Fiskbækvej 4, 7840 Højslev · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 6,4 % | 11,1 % | 6,5 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | >999 % | 115,4 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 100 % | 97,6 % | 98,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 6,4 % | 11,3 % | 6,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 100 % | 97,6 % | 98,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 0 % | 2,4 % | 1,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | >999 % | 60,9 % | 4,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -2.060 kr. i 2021 til -347 kr. i 2025 (+83 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -2 | -0 | -9 | -1 | -0 | +37 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -2.060 kr. i 2021 til -347 kr. i 2025 (+83 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -2 | -0 | -9 | -1 | -0 | +37 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 584.195 kr. i 2021 til 453.137 kr. i 2025 (−22 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 584 | -452 | 368 | 731 | 453 | −38 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 455.693 kr. i 2021 til 353.213 kr. i 2025 (−22 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 456 | -353 | 287 | 570 | 353 | −38 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 4.581 | 4.034 | 4.323 | 5.007 | 749 | −85 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 4.581 | 4.034 | 4.323 | 5.007 | 749 | −85 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 4.202 kr. i 2021 til 2.956 kr. i 2025 (−30 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4 | 3 | 31 | 77 | 3 | −96 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | 133 | 145 | 4.701 | +3138 % | |
| Aktiver i alt | 4.635 | 4.180 | 4.456 | 5.152 | 5.450 | +6 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 4.521.863 kr. i 2021 til 5.379.610 kr. i 2025 (+19 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 4.522 | 4.169 | 4.456 | 5.026 | 5.380 | +7 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 113.503 kr. i 2021 til 70.748 kr. i 2025 (−38 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 114 | 11 | 0 | 126 | 71 | −44 % | |
| Passiver i alt | 4.635 | 4.180 | 4.456 | 5.152 | 5.450 | +6 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Højslev — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.