God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Amalieparken 24, 2665 Vallensbæk Strand · Andre post- og kuréraktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | 66,8 % | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | 25,5 % | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 21,2 % | 11,4 % | -67,9 % | 21,2 % | 17,6 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 183 % | 155 % | 98,3 % | 124 % | 139,1 % | God | |
| Soliditetsgrad | 45,3 % | 35,5 % | -1,7 % | 19,4 % | 28,1 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | 46,7 % | 32,2 % | >999 % | 109,7 % | 62,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 45,3 % | 35,5 % | -1,7 % | 19,4 % | 28,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 54,7 % | 64,5 % | 101,7 % | 80,6 % | 71,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 120,1 % | 109 % | 46,8 % | 58,9 % | 52,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | 194 | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 129.703 kr. i 2021 til 996.996 kr. i 2025 (+669 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 130 | 596 | 524 | 515 | 997 | +93 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 80.129 kr. i 2021 til 931.235 kr. i 2025 (+1062 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 80 | 551 | 634 | 483 | 931 | +93 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 49.574 kr. i 2021 til 65.761 kr. i 2025 (+33 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 50 | 46 | -111 | 32 | 66 | +103 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 43.851 kr. i 2021 til 61.215 kr. i 2025 (+40 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 44 | 45 | -111 | 31 | 61 | +96 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 34.204 kr. i 2021 til 47.748 kr. i 2025 (+40 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 34 | 35 | -111 | 31 | 48 | +53 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 106.099 kr. i 2021 til 103.039 kr. i 2025 (−3 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 106 | 214 | 78 | 70 | 103 | +47 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 162 | 305 | 163 | 147 | 271 | +84 % | |
| Aktiver i alt | 162 | 305 | 163 | 147 | 271 | +84 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 73.304 kr. i 2021 til 76.262 kr. i 2025 (+4 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 73 | 108 | -3 | 29 | 76 | +167 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 88.343 kr. i 2021 til 194.797 kr. i 2025 (+121 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 88 | 197 | 166 | 119 | 195 | +64 % | |
| Passiver i alt | 162 | 305 | 163 | 147 | 271 | +84 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | – | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vallensbæk Strand — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Vallensbæk