Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Stiftsvej 57A, 7100 Vejle · Udlejning af erhvervsejendomme
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 12,9 | 8,1 | 7,4 | 7,9 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | 2,4 % | 0,8 % | 0,2 % | 0,3 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 1,4 % | 0,9 % | 4,6 % | 3,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | -0,5 % | 0,3 % | 0,5 % | 0,8 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -488,5 % | 271 % | 45,6 % | 34,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 1.740.508 kr. | 2.172.904 kr. | 2.045.545 kr. | 2.201.020 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | -0,5 % | 0,3 % | 0,5 % | 0,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 100,5 % | 99,7 % | 99,5 % | 99,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 0 % | — | 4,6 % | 3,1 % | Ingen vurdering |
negativ egenkapital er reetableret
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -144.403 kr. i 2021 til 2.201.020 kr. i 2025 (+1624 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -144 | 1.741 | 2.173 | 2.046 | 2.201 | +8 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | 0 | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 1.605.938 kr. i 2022 til 1.923.588 kr. i 2025 (+20 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 1.606 | 1.904 | 1.769 | 1.924 | +9 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -916.896 kr. i 2021 til 153.780 kr. i 2025 (+117 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -917 | 1.353 | 439 | 136 | 154 | +13 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -392.974 kr. i 2021 til 120.695 kr. i 2025 (+131 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -393 | 1.056 | 342 | 106 | 121 | +14 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 33.909 | 44.063 | 43.794 | 44.098 | 43.820 | −1 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 33.909 | 44.063 | 43.794 | 44.098 | 43.820 | −1 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 387.095 kr. i 2021 til 622.755 kr. i 2025 (+61 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 387 | 0 | – | 938 | 623 | −34 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.019 | 606 | 384 | 938 | 623 | −34 % | |
| Aktiver i alt | 35.928 | 44.669 | 44.178 | 45.036 | 44.443 | −1 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra -1.271.765 kr. i 2021 til 352.994 kr. i 2025 (+128 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -1.272 | -216 | 126 | 232 | 353 | +52 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 24.449.963 kr. i 2024 til 23.997.611 kr. i 2025 (−2 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | – | 24.450 | 23.998 | −2 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 37.200.108 kr. i 2021 til 20.065.831 kr. i 2025 (−46 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 37.200 | 44.675 | 43.901 | 20.263 | 20.066 | −1 % | |
| Passiver i alt | 35.928 | 44.669 | 44.178 | 45.036 | 44.443 | −1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vejle — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.