God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Julsgårdsvej 31, 3220 Tisvildeleje · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 18,1 % | -3 % | -23,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 96,5 % | 97,4 % | 96,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 18,8 % | -3,1 % | -23,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 96,5 % | 97,4 % | 96,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 3,5 % | 2,6 % | 3,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 19,2 % | 74,4 % | 115,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -58.720 kr. i 2021 til -116.768 kr. i 2025 (−99 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -59 | -105 | -109 | -108 | -117 | −8 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 6.704.074 kr. i 2021 til -6.551.958 kr. i 2025 (−198 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 6.704 | -476 | 6.580 | -1.060 | -6.552 | −518 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 5.228.204 kr. i 2021 til -5.110.960 kr. i 2025 (−198 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 5.228 | -372 | 5.132 | -827 | -5.111 | −518 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 108.285 kr. i 2021 til 845.636 kr. i 2025 (+681 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 108 | 195 | 193 | 521 | 846 | +62 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 24.100 | 23.464 | 28.337 | 27.206 | 22.127 | −19 % | |
| Aktiver i alt | 24.100 | 23.464 | 28.337 | 27.206 | 22.127 | −19 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 22.805.492 kr. i 2021 til 21.394.564 kr. i 2025 (−6 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 22.805 | 22.319 | 27.333 | 26.506 | 21.395 | −19 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 1.294.693 kr. i 2021 til 732.641 kr. i 2025 (−43 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.295 | 1.145 | 1.004 | 701 | 733 | +5 % | |
| Passiver i alt | 24.100 | 23.464 | 28.337 | 27.206 | 22.127 | −19 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
6 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Tisvildeleje — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gribskov