Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Brøndvej 4B, 2640 Hedehusene · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 61,5 % | 64 % | 22,2 % | -73 % | -31,6 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 115,1 % | 779,1 % | 151,9 % | 218,7 % | 162,9 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 76,7 % | 97,7 % | 74,2 % | 54,3 % | 38,6 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | 80,2 % | 65,5 % | 30 % | -134,6 % | -81,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 76,7 % | 97,7 % | 74,2 % | 54,3 % | 38,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 23,3 % | 2,3 % | 25,8 % | 45,7 % | 61,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 80,2 % | 63 % | 121,4 % | 189,2 % | 26,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | – | – | – | – | -6 | – | |
| Personaleomkostninger | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 166.816 kr. i 2021 til -6.250 kr. i 2025 (−104 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 167 | 170 | 64 | -119 | -6 | +95 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 163.378 kr. i 2021 til -121.843 kr. i 2024 (−175 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 163 | 172 | 64 | -122 | – | – | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 163.378 kr. i 2021 til -40.735 kr. i 2025 (−125 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 163 | 172 | 64 | -122 | -41 | +67 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 194 | 220 | 174 | 0 | 0 | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 194 | 220 | 174 | 0 | 0 | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 49.717 kr. i 2021 til 21.080 kr. i 2025 (−58 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 50 | 4 | 90 | 144 | 21 | −85 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 71 | 49 | 112 | 167 | 129 | −23 % | |
| Aktiver i alt | 266 | 269 | 286 | 167 | 129 | −23 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 203.741 kr. i 2021 til 49.787 kr. i 2025 (−76 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 204 | 263 | 212 | 91 | 50 | −45 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 61.955 kr. i 2021 til 79.123 kr. i 2025 (+28 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 62 | 6 | 74 | 76 | 79 | +4 % | |
| Passiver i alt | 266 | 269 | 286 | 167 | 129 | −23 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hedehusene — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Høje-Taastrup