Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Vejlevej 59, 7140 Stouby · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 10,6 % | 9,5 % | 6,4 % | 6 % | 7 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | 879,6 % | 288,3 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 98,8 % | 98,7 % | 98,5 % | 99,2 % | 96,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 10,8 % | 9,7 % | 6,5 % | 6 % | 7,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 98,8 % | 98,7 % | 98,5 % | 99,2 % | 96,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 1,2 % | 1,3 % | 1,5 % | 0,8 % | 3,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -6.800 kr. i 2022 til -8.069 kr. i 2026 (−19 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -7 | -7 | -7 | -8 | -8 | −5 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -6.800 kr. i 2022 til -8.069 kr. i 2026 (−19 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -7 | -7 | -7 | -8 | -8 | −5 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 2.563.227 kr. i 2022 til 2.306.681 kr. i 2026 (−10 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.563 | 2.540 | 1.806 | 1.792 | 2.307 | +29 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 2.555.313 kr. i 2022 til 2.286.367 kr. i 2026 (−11 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.555 | 2.533 | 1.798 | 1.774 | 2.286 | +29 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 21.664 | 24.055 | 25.825 | 27.420 | 29.523 | +8 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 21.664 | 24.055 | 25.825 | 27.420 | 29.523 | +8 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.369 | 2.467 | 2.451 | 2.206 | 3.068 | +39 % | |
| Aktiver i alt | 24.034 | 26.522 | 28.276 | 29.626 | 32.591 | +10 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 23.746.331 kr. i 2022 til 31.526.912 kr. i 2026 (+33 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 23.746 | 26.165 | 27.845 | 29.376 | 31.527 | +7 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 119.336 kr. i 2022 til 375.429 kr. i 2024 (+215 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 119 | 305 | 375 | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 168.149 kr. i 2022 til 1.064.299 kr. i 2026 (+533 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 168 | 52 | 55 | 251 | 1.064 | +324 % | |
| Passiver i alt | 24.034 | 26.522 | 28.276 | 29.626 | 32.591 | +10 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 1 | – | 0 | – | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Stouby — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Hedensted