Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Præstemarksvej 11, 7000 Fredericia · Andre specialiserede byggeaktiviteter i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 3,5 | 6,2 | 4,3 | 6,6 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 20 % | 9,5 % | 16,1 % | 3,8 % | 23 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 305,1 % | 267 % | 344,8 % | 141,9 % | 185,9 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 67,2 % | 68,1 % | 73,4 % | 30,6 % | 51,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 29,7 % | 13,9 % | 21,9 % | 12,4 % | 44,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 57.935 kr. | 101.563 kr. | 70.269 kr. | 254.812 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 67,2 % | 68,1 % | 73,4 % | 30,6 % | 51,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 32,8 % | 31,9 % | 26,6 % | 69,4 % | 48,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 62,9 % | 193,2 % | 242,3 % | 141,6 % | 151 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 79.488 kr. i 2022 til 254.812 kr. i 2026 (+221 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 79 | 58 | 102 | 70 | 255 | +263 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 79.488 kr. i 2022 til 216.437 kr. i 2026 (+172 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 79 | 42 | 85 | 54 | 216 | +302 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 74.730 kr. i 2022 til 211.904 kr. i 2026 (+184 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 75 | 41 | 82 | 53 | 212 | +300 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 58.120 kr. i 2022 til 164.706 kr. i 2026 (+183 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 58 | 32 | 64 | 41 | 165 | +299 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | 49 | 33 | 16 | 66 | +303 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | 49 | 33 | 16 | 66 | +303 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 59.972 kr. i 2022 til 528.916 kr. i 2026 (+782 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 60 | 206 | 255 | 1.066 | 529 | −50 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 291 | 285 | 364 | 1.069 | 651 | −39 % | |
| Aktiver i alt | 291 | 334 | 396 | 1.085 | 717 | −34 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 195.552 kr. i 2022 til 366.800 kr. i 2026 (+88 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 196 | 227 | 291 | 332 | 367 | +10 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 95.353 kr. i 2022 til 350.281 kr. i 2026 (+267 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 95 | 107 | 105 | 753 | 350 | −53 % | |
| Passiver i alt | 291 | 334 | 396 | 1.085 | 717 | −34 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Fredericia — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.