Finansiel kreditstyrke
BETASvag
Confidence 100%
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Nordmarksvej 4, 7130 Juelsminde · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | -2,7 % | -1,7 % | -1 % | -1,2 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 98,1 % | 99,4 % | 99,4 % | 99,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -2,7 % | -1,7 % | -1 % | -1,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 98,1 % | 99,4 % | 99,4 % | 99,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 1,9 % | 0,6 % | 0,6 % | 0,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -18.645 kr. i 2021 til -5.305 kr. i 2025 (+72 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -19 | -12 | -11 | -7 | -5 | +26 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -372.400 kr. i 2021 til -12.297 kr. i 2022 (+97 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -372 | -12 | – | – | – | – | |
| Resultat før skat | – | – | – | – | – | – | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -378.717 kr. i 2021 til -4.641 kr. i 2025 (+99 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -379 | -16 | -9 | -5 | -5 | −1 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 828.706 kr. i 2021 til 399.903 kr. i 2025 (−52 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 829 | 612 | 538 | 472 | 400 | −15 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.259 | 612 | 538 | 472 | 400 | −15 % | |
| Aktiver i alt | 1.259 | 612 | 538 | 472 | 400 | −15 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 617.411 kr. i 2021 til 396.903 kr. i 2025 (−36 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 617 | 601 | 535 | 469 | 397 | −15 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 641.295 kr. i 2021 til 3.000 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 641 | 11 | 3 | 3 | 3 | 0 % | |
| Passiver i alt | 1.259 | 612 | 538 | 472 | 400 | −15 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske