Finansiel kreditstyrke
BETAIkke beregnet
Der er endnu ikke tilstrækkelige beregnede regnskabsdata til at vise kreditstyrken.
Simmerbølle Kirkevej 17, 5900 Rudkøbing · Investeringsselskaber
Der er endnu ikke tilstrækkelige beregnede regnskabsdata til at vise kreditstyrken.
Seneste regnskabsår 2022
| Nøgletal | 2021 | 2022 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 9,7 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 55,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 17,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 55,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 44,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | >999 % | Ingen vurdering |
Udviklingen vises, når der er mindst to beregnede regnskabsår.
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | Ændring2021 → 2022 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||
| Nettoomsætning | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -64.190 kr. i 2021 til -15.000 kr. i 2022 (+77 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -64 | -15 | +77 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -64.190 kr. i 2021 til -15.000 kr. i 2022 (+77 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -64 | -15 | +77 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -131.143 kr. i 2021 til 842.897 kr. i 2022 (+743 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -131 | 843 | +743 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -131.143 kr. i 2021 til 842.897 kr. i 2022 (+743 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -131 | 843 | +743 % | |
| Balance | ||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 7.892 | 7.892 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 7.892 | 7.892 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 328.716 kr. i 2021 til 819.593 kr. i 2022 (+149 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 329 | 820 | +149 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 329 | 820 | +149 % | |
| Aktiver i alt | 8.220 | 8.711 | +6 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 4.406.400 kr. i 2021 til 4.859.297 kr. i 2022 (+10 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 4.406 | 4.859 | +10 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 3.766.481 kr. i 2021 til 3.798.472 kr. i 2022 (+1 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.766 | 3.798 | +1 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 47.616 kr. i 2021 til 53.605 kr. i 2022 (+13 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 48 | 54 | +13 % | |
| Passiver i alt | 8.220 | 8.711 | +6 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske