God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Højgårds Alle 35, 2880 Bagsværd · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 13,2 % | — | 7 % | 15,8 % | -50 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 104 % | — | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 96,3 % | — | 99,8 % | 97 % | 99,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 13,7 % | — | 7 % | 16,2 % | -50,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 96,3 % | — | 99,8 % | 97 % | 99,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 3,7 % | — | 0,2 % | 3 % | 0,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 104 % | — | >999 % | 299,2 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | 0 | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -39.657 kr. i 2021 til -22.963 kr. i 2025 (+42 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -40 | -22 | -28 | -29 | -23 | +21 % | |
| Personaleomkostninger | 0 | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -39.657 kr. i 2021 til -22.963 kr. i 2025 (+42 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -40 | -22 | -28 | -29 | -23 | +21 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.228.810 kr. i 2021 til -2.119.610 kr. i 2025 (−272 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.229 | -896 | 653 | 1.279 | -2.120 | −266 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 958.476 kr. i 2021 til -2.120.402 kr. i 2025 (−321 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 958 | -699 | 455 | 1.051 | -2.120 | −302 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 6.997 | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 6.997 | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 278.783 kr. i 2021 til 251.041 kr. i 2025 (−10 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 279 | 130 | 164 | 601 | 251 | −58 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 279 | 6.216 | 6.550 | 6.671 | 4.244 | −36 % | |
| Aktiver i alt | 7.276 | 6.216 | 6.550 | 6.671 | 4.244 | −36 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 7.007.990 kr. i 2021 til 4.228.016 kr. i 2025 (−40 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 7.008 | 6.196 | 6.537 | 6.470 | 4.228 | −35 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 268.143 kr. i 2021 til 16.303 kr. i 2025 (−94 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 268 | 19 | 13 | 201 | 16 | −92 % | |
| Passiver i alt | 7.276 | 6.216 | 6.550 | 6.671 | 4.244 | −36 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
7 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Bagsværd — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gladsaxe