God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Hovej 17A, 6857 Blåvand · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -6,2 % | 7,2 % | 19,7 % | 28,1 % | -49,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 434 % | 469,5 % | 601,7 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 81,1 % | 82,2 % | 85,5 % | 99,5 % | 99,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -7,6 % | 8,8 % | 23,1 % | 28,3 % | -49,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 81,1 % | 82,2 % | 85,5 % | 99,5 % | 99,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 18,9 % | 17,8 % | 14,5 % | 0,5 % | 0,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 19,8 % | 16,7 % | 11,5 % | 862,9 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -12.002 kr. i 2021 til -5.140 kr. i 2025 (+57 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -12 | -7 | -8 | -8 | -5 | +36 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -12.002 kr. i 2021 til -5.140 kr. i 2025 (+57 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -12 | -7 | -8 | -8 | -5 | +36 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra -65.515 kr. i 2021 til -564.849 kr. i 2025 (−762 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -66 | 83 | 283 | 484 | -565 | −217 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra -65.515 kr. i 2021 til -564.849 kr. i 2025 (−762 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -66 | 83 | 283 | 484 | -565 | −217 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 191 | 189 | 182 | 109 | 80 | −27 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 191 | 189 | 182 | 109 | 80 | −27 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 39.794 kr. i 2021 til 49.071 kr. i 2025 (+23 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 40 | 34 | 24 | 71 | 49 | −31 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 870 | 960 | 1.253 | 1.611 | 1.070 | −34 % | |
| Aktiver i alt | 1.061 | 1.148 | 1.436 | 1.720 | 1.150 | −33 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 860.959 kr. i 2021 til 1.146.488 kr. i 2025 (+33 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 861 | 944 | 1.227 | 1.711 | 1.146 | −33 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 200.540 kr. i 2021 til 3.750 kr. i 2025 (−98 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 201 | 204 | 208 | 8 | 4 | −54 % | |
| Passiver i alt | 1.061 | 1.148 | 1.436 | 1.720 | 1.150 | −33 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 1 | 1 | 0 % | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Blåvand — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.