Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Bytoften 7, 4000 Roskilde · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 1,6 | 3,7 | 18,6 | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Afkastningsgrad | — | 6,1 % | 2,4 % | 13,6 % | 10 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 150,6 % | 38,4 % | 106,3 % | 128,2 % | God | |
| Soliditetsgrad | — | 23,7 % | 20,1 % | 35,5 % | 72,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 25,9 % | 11,8 % | 38,3 % | 13,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 1.361.495 kr. | 3.342.436 kr. | 14.533.808 kr. | -77.190 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 23,7 % | 20,1 % | 35,5 % | 72,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 76,3 % | 79,9 % | 64,5 % | 27,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 29,1 % | 12,8 % | 4 % | 0,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -13.661 kr. i 2021 til -77.190 kr. i 2025 (−465 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -14 | 2.211 | 3.926 | 15.253 | -77 | −101 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 849.911 kr. i 2022 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 850 | 584 | 510 | 0 | −100 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -208.136 kr. i 2021 til -77.190 kr. i 2025 (+63 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -208 | 804 | 2.851 | 14.223 | -77 | −101 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 3.928.305 kr. i 2021 til 5.185.732 kr. i 2025 (+32 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.928 | 4.958 | 2.879 | 12.213 | 5.186 | −58 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 3.913.539 kr. i 2021 til 5.179.907 kr. i 2025 (+32 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.914 | 4.605 | 2.366 | 12.388 | 5.180 | −58 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | 50.988 | 78.618 | 51.819 | 0 | −100 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 10.094 | 6.119 | 7.245 | 7.512 | 33.606 | +347 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 10.094 | 57.108 | 85.863 | 59.332 | 33.606 | −43 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | 2.692 | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 0 kr. i 2021 til 92.002 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 3.435 | 4.709 | 1.197 | 92 | −92 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 11.078 | 17.799 | 14.103 | 31.988 | 17.991 | −44 % | |
| Aktiver i alt | 21.173 | 74.907 | 99.966 | 91.320 | 51.598 | −43 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 13.202.128 kr. i 2021 til 37.565.199 kr. i 2025 (+185 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 13.202 | 17.750 | 20.058 | 32.385 | 37.565 | +16 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 45.136.787 kr. i 2022 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 45.137 | 43.008 | 28.816 | 0 | −100 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 7.970.705 kr. i 2021 til 14.032.348 kr. i 2025 (+76 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 7.971 | 11.818 | 36.747 | 30.101 | 14.032 | −53 % | |
| Passiver i alt | 21.173 | 74.907 | 99.966 | 91.320 | 51.598 | −43 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 2 kr. i 2022 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 2 | 2 | 2 | 0 | −100 % | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Roskilde — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Roskilde