God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Nørregade 53, 3390 Hundested · Drift af dagspa, saunaer og dampbade
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 1,2 | 1,2 | 1,1 | 1,2 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | 23,4 % | 19,8 % | 19,6 % | 21,3 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 8,7 % | 12,5 % | 41,4 % | 68,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 43,5 % | 39,2 % | 37,8 % | 35,4 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 53,9 % | 50,7 % | 51,7 % | 60,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 244.215 kr. | 257.052 kr. | 278.247 kr. | 349.390 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 43,5 % | 39,2 % | 37,8 % | 33,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 56,5 % | 60,8 % | 62,2 % | 64,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 6,4 % | 10,1 % | 41,4 % | 68 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 1.138.981 kr. i 2022 til 1.767.974 kr. i 2026 (+55 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.139 | 1.288 | 1.405 | 1.584 | 1.768 | +12 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 840.453 kr. i 2022 til 1.418.584 kr. i 2026 (+69 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 840 | 994 | 1.090 | 1.306 | 1.419 | +9 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 206.870 kr. i 2022 til 249.509 kr. i 2026 (+21 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 207 | 185 | 163 | 181 | 250 | +38 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 192.122 kr. i 2022 til 249.588 kr. i 2026 (+30 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 192 | 182 | 162 | 179 | 250 | +40 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 124.647 kr. i 2022 til 194.690 kr. i 2026 (+56 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 125 | 142 | 126 | 139 | 195 | +40 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | 0 | 0 | 18 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 243 | 393 | 407 | 350 | 320 | −9 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 183 | 183 | 183 | 183 | 183 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 427 | 576 | 590 | 533 | 521 | −2 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 159.855 kr. i 2022 til 390.283 kr. i 2026 (+144 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 160 | 21 | 38 | 176 | 390 | +121 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 256 | 29 | 47 | 176 | 391 | +122 % | |
| Aktiver i alt | 683 | 605 | 637 | 709 | 912 | +29 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 271.308 kr. i 2022 til 322.954 kr. i 2026 (+19 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 271 | 263 | 249 | 268 | 323 | +20 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 411.361 kr. i 2022 til 574.218 kr. i 2026 (+40 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 411 | 332 | 373 | 426 | 574 | +35 % | |
| Passiver i alt | 683 | 605 | 637 | 709 | 912 | +29 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 1 kr. i 2022 til 2 kr. i 2026 (+100 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 0 % | |
8 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hundested — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Halsnæs