Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Industrivej 1, 7900 Nykøbing M · Murerarbejde
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 1,2 | 1,1 | 1,1 | 1,2 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | 8,8 % | 3,7 % | 7,8 % | 10,4 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 114,6 % | 126,5 % | 137,3 % | 148,2 % | God | |
| Soliditetsgrad | — | 31,6 % | 38,7 % | 42,7 % | 44,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 27,9 % | 9,5 % | 18,2 % | 23,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 2.685.569 kr. | 1.774.850 kr. | 2.512.616 kr. | 2.876.772 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 31,6 % | 38,7 % | 42,7 % | 44,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 68,4 % | 61,3 % | 57,3 % | 55,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 12,3 % | 3,2 % | 29,5 % | 7,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 12.132.503 kr. i 2021 til 12.804.244 kr. i 2025 (+6 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 12.133 | 12.230 | 11.097 | 12.569 | 12.804 | +2 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 9.575.360 kr. i 2021 til 9.927.472 kr. i 2025 (+4 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 9.575 | 9.544 | 9.323 | 10.095 | 9.927 | −2 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 1.676.394 kr. i 2021 til 1.739.193 kr. i 2025 (+4 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.676 | 1.702 | 715 | 1.348 | 1.739 | +29 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 1.507.407 kr. i 2021 til 1.616.132 kr. i 2025 (+7 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.507 | 1.500 | 563 | 1.195 | 1.616 | +35 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 1.175.193 kr. i 2021 til 1.257.532 kr. i 2025 (+7 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.175 | 1.171 | 439 | 930 | 1.258 | +35 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 3.695 | 4.055 | 3.639 | 3.078 | 2.975 | −3 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 3.695 | 4.055 | 3.639 | 3.078 | 2.975 | −3 % | |
| Varebeholdninger | 445 | 481 | 625 | 640 | 678 | +6 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 0 kr. i 2021 til 476.062 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 991 | 209 | 1.917 | 476 | −75 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 9.420 | 9.219 | 8.337 | 8.919 | 9.167 | +3 % | |
| Aktiver i alt | 13.115 | 13.274 | 11.976 | 11.997 | 12.142 | +1 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 3.519.704 kr. i 2021 til 5.378.276 kr. i 2025 (+53 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.520 | 4.191 | 4.630 | 5.121 | 5.378 | +5 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 689.333 kr. i 2021 til 317.313 kr. i 2025 (−54 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 689 | 704 | 462 | 120 | 317 | +165 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 8.584.915 kr. i 2021 til 6.185.885 kr. i 2025 (−28 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 8.585 | 8.042 | 6.592 | 6.496 | 6.186 | −5 % | |
| Passiver i alt | 13.115 | 13.274 | 11.976 | 11.997 | 12.142 | +1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 23 kr. i 2021 til 21 kr. i 2025 (−9 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 23 | 23 | 21 | 21 | 21 | 0 % | |
15 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Nykøbing M — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.