Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Pileurten 13, 5450 Otterup · Udførelse af gulvbelægninger og vægbeklædning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 92,3 | 92 | 97,5 | 88 | 75,1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 32,3 % | 17,6 % | 28,1 % | 11,9 % | 6,7 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 232,3 % | 163,9 % | 181,3 % | 170,5 % | 161,6 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 53,5 % | 41 % | 45,8 % | 42,9 % | 40,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 60,5 % | 42,8 % | 61,3 % | 27,7 % | 16,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 1.663.786 kr. | 1.059.924 kr. | 2.056.129 kr. | 901.914 kr. | 531.858 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 53,5 % | 41 % | 45,8 % | 42,9 % | 40,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 46,5 % | 59 % | 54,2 % | 57,1 % | 59,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 94,4 % | 83,5 % | 107,2 % | 99,9 % | 142,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 5.352.980 kr. i 2021 til 4.659.290 kr. i 2025 (−13 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 5.353 | 4.879 | 6.371 | 5.533 | 4.659 | −16 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 1.605.791 kr. i 2021 til 469.832 kr. i 2025 (−71 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.606 | 1.007 | 1.991 | 839 | 470 | −44 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.563.528 kr. i 2021 til 455.755 kr. i 2025 (−71 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.564 | 962 | 1.975 | 853 | 456 | −47 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.563.528 kr. i 2021 til 455.755 kr. i 2025 (−71 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.564 | 962 | 1.975 | 853 | 456 | −47 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 1.215 | 1.251 | 1.231 | 1.168 | 1.106 | −5 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.215 | 1.251 | 1.231 | 1.168 | 1.106 | −5 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 1.470.690 kr. i 2021 til 5.000.682 kr. i 2025 (+240 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.471 | 2.154 | 3.432 | 3.515 | 5.001 | +42 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 3.619 | 4.229 | 5.804 | 5.997 | 5.654 | −6 % | |
| Aktiver i alt | 4.834 | 5.479 | 7.035 | 7.165 | 6.760 | −6 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 2.585.283 kr. i 2021 til 2.731.026 kr. i 2025 (+6 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.585 | 2.247 | 3.222 | 3.075 | 2.731 | −11 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 690.568 kr. i 2021 til 531.116 kr. i 2025 (−23 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 691 | 651 | 612 | 572 | 531 | −7 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 1.557.750 kr. i 2021 til 3.498.254 kr. i 2025 (+125 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.558 | 2.581 | 3.202 | 3.518 | 3.498 | −1 % | |
| Passiver i alt | 4.834 | 5.479 | 7.035 | 7.165 | 6.760 | −6 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 3 kr. i 2021 til 4 kr. i 2025 (+33 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3 | 4 | 4 | 4 | 4 | 0 % | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Otterup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Nordfyns