Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Blåbækvej 2, 4640 Faxe · Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 1,8 | 0,7 | 2,1 | 1,4 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | 19,9 % | -9 % | 28,5 % | 10,5 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 408,2 % | 615 % | 539,1 % | 169,2 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 79,4 % | 85,7 % | 82,4 % | 51,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 25,1 % | -10,5 % | 34,6 % | 20,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 564.310 kr. | -105.026 kr. | 1.086.657 kr. | 710.493 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 79,4 % | 85,7 % | 82,4 % | 51,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 20,6 % | 14,3 % | 17,6 % | 48,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 115,9 % | 94,3 % | 139,6 % | 45,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 1.103.921 kr. i 2021 til 1.769.126 kr. i 2025 (+60 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.104 | 1.195 | 575 | 1.954 | 1.769 | −9 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 380.730 kr. i 2021 til 1.058.633 kr. i 2025 (+178 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 381 | 631 | 680 | 867 | 1.059 | +22 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 708.561 kr. i 2021 til 548.714 kr. i 2025 (−23 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 709 | 514 | -198 | 1.033 | 549 | −47 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 666.467 kr. i 2021 til 487.238 kr. i 2025 (−27 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 666 | 474 | -200 | 1.023 | 487 | −52 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 510.773 kr. i 2021 til 368.137 kr. i 2025 (−28 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 511 | 415 | -157 | 792 | 368 | −54 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 31 | 385 | 191 | 137 | 615 | +347 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | 22 | 22 | 22 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 31 | 385 | 213 | 159 | 637 | +299 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 218.561 kr. i 2021 til 771.920 kr. i 2025 (+253 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 219 | 482 | 235 | 678 | 772 | +14 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.747 | 1.699 | 1.533 | 2.618 | 2.861 | +9 % | |
| Aktiver i alt | 1.779 | 2.084 | 1.746 | 2.777 | 3.498 | +26 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.239.154 kr. i 2021 til 1.807.075 kr. i 2025 (+46 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.239 | 1.654 | 1.497 | 2.289 | 1.807 | −21 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 537.418 kr. i 2021 til 1.690.471 kr. i 2025 (+215 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 537 | 416 | 249 | 486 | 1.690 | +248 % | |
| Passiver i alt | 1.779 | 2.084 | 1.746 | 2.777 | 3.498 | +26 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 2 kr. i 2021 til 3 kr. i 2025 (+50 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | +50 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Faxe — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.