God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Lyngby Hovedgade 76, 2800 Kongens Lyngby · Rejsearrangørers aktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,3 | 2 | 2 | 2 | 1,7 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 1,7 % | 11 % | 10,5 % | 13,9 % | 10,1 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 117 % | 111,6 % | 111,4 % | 116,3 % | 112,1 % | Tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 15,7 % | 19,9 % | 18,1 % | 22,8 % | 23,2 % | Tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | 10,8 % | 55,3 % | 58,1 % | 60,9 % | 43,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 571.521 kr. | 2.314.120 kr. | 2.363.305 kr. | 2.429.685 kr. | 1.357.750 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 15,7 % | 19,9 % | 18,1 % | 22,8 % | 23,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 84,3 % | 80,1 % | 81,9 % | 77,2 % | 76,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 97,3 % | 78,5 % | 30 % | 17,5 % | 96,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 2.136.885 kr. i 2021 til 3.171.327 kr. i 2025 (+48 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.137 | 4.451 | 4.573 | 4.917 | 3.171 | −36 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 1.565.364 kr. i 2021 til 1.813.577 kr. i 2025 (+16 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.565 | 2.137 | 2.210 | 2.487 | 1.814 | −27 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 457.434 kr. i 2021 til 1.354.206 kr. i 2025 (+196 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 457 | 2.243 | 2.305 | 2.405 | 1.354 | −44 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 350.827 kr. i 2021 til 1.479.374 kr. i 2025 (+322 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 351 | 2.143 | 2.433 | 2.734 | 1.479 | −46 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 267.575 kr. i 2021 til 1.146.083 kr. i 2025 (+328 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 268 | 1.669 | 1.896 | 2.130 | 1.146 | −46 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 154 | 82 | 25 | 0 | 41 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 66 | 1.526 | 1.556 | 1.564 | 1.538 | −2 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 220 | 1.608 | 1.581 | 1.564 | 1.579 | +1 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 12.950.722 kr. i 2021 til 8.453.044 kr. i 2025 (−35 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 12.951 | 9.567 | 4.431 | 2.068 | 8.453 | +309 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 15.575 | 13.602 | 16.450 | 13.772 | 9.824 | −29 % | |
| Aktiver i alt | 15.796 | 15.210 | 18.031 | 15.336 | 11.403 | −26 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 2.480.944 kr. i 2021 til 2.642.427 kr. i 2025 (+7 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.481 | 3.020 | 3.266 | 3.496 | 2.642 | −24 % | |
| Langfristet gæld i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 13.314.690 kr. i 2021 til 8.760.387 kr. i 2025 (−34 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 13.315 | 12.191 | 14.765 | 11.840 | 8.760 | −26 % | |
| Passiver i alt | 15.796 | 15.210 | 18.031 | 15.336 | 11.403 | −26 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 3 | 4 | 4 | 4 | 3 | −25 % | |
10 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Kongens Lyngby — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Lyngby-Taarbæk