Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Horserød Byvej 1A, 3000 Helsingør · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 42,1 % | 25,9 % | 26,2 % | 28,9 % | 24,6 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 54,7 % | 153,7 % | 145,4 % | 119,8 % | 247,4 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 81,6 % | 88,3 % | 93,1 % | 86,3 % | 97,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 51,6 % | 29,3 % | 28,1 % | 33,4 % | 25,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 81,6 % | 88,3 % | 93,1 % | 86,3 % | 97,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 18,4 % | 11,7 % | 6,9 % | 13,7 % | 2,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 7,8 % | 58,2 % | 0,9 % | 7,9 % | 22,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -41.638 kr. i 2021 til -10.016 kr. i 2025 (+76 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -42 | -23 | -33 | -8 | -10 | −24 % | |
| Personaleomkostninger | 0 | 0 | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -41.638 kr. i 2021 til -10.016 kr. i 2025 (+76 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -42 | -23 | -33 | -8 | -10 | −24 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 1.718.720 kr. i 2021 til 3.053.285 kr. i 2025 (+78 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.719 | 1.334 | 1.737 | 3.055 | 3.053 | −0 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 1.729.645 kr. i 2021 til 3.050.296 kr. i 2025 (+76 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.730 | 1.341 | 1.745 | 3.056 | 3.050 | −0 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 3.693 | 4.251 | 5.994 | 8.852 | 11.519 | +30 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 3.693 | 4.251 | 5.994 | 8.852 | 11.519 | +30 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 58.711 kr. i 2021 til 83.108 kr. i 2025 (+42 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 59 | 353 | 4 | 115 | 83 | −28 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 413 | 934 | 671 | 1.732 | 896 | −48 % | |
| Aktiver i alt | 4.106 | 5.185 | 6.665 | 10.583 | 12.416 | +17 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 3.350.758 kr. i 2021 til 12.053.409 kr. i 2025 (+260 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.351 | 4.577 | 6.204 | 9.138 | 12.053 | +32 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 755.442 kr. i 2021 til 362.338 kr. i 2025 (−52 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 755 | 608 | 462 | 1.445 | 362 | −75 % | |
| Passiver i alt | 4.106 | 5.185 | 6.665 | 10.583 | 12.416 | +17 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | – | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Helsingør — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Helsingør