Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Vestermarken 12, 9500 Hobro · Ikke-finansielle hovedsæders aktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 44,9 % | 17,9 % | 2,7 % | 3,3 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | >999 % | >999 % | 907,7 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 84,1 % | 90,8 % | 90,5 % | 89 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 53,3 % | 19,7 % | 3 % | 3,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 84,1 % | 90,8 % | 90,5 % | 89 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 15,9 % | 9,2 % | 9,5 % | 11 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 1,3 % | 307,1 % | 314 % | 92,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | – | – | – | – | – | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -372.777 kr. i 2021 til -16.986 kr. i 2025 (+95 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -373 | 3.009 | 1.247 | -17 | -17 | +0 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -390.058 kr. i 2021 til 307.092 kr. i 2025 (+179 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -390 | 2.992 | 1.373 | 224 | 307 | +37 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -390.058 kr. i 2021 til 276.424 kr. i 2025 (+171 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -390 | 2.992 | 1.373 | 218 | 276 | +27 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 3.631 | 6.653 | 0 | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 3.631 | 6.653 | 0 | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 14.022 kr. i 2021 til 848.384 kr. i 2025 (+5950 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 14 | 14 | 2.174 | 2.381 | 848 | −64 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | 7.691 | 7.959 | 8.332 | +5 % | |
| Aktiver i alt | 3.645 | 6.667 | 7.691 | 7.959 | 8.332 | +5 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 2.618.377 kr. i 2021 til 7.414.488 kr. i 2025 (+183 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.618 | 5.610 | 6.984 | 7.201 | 7.414 | +3 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 1.026.619 kr. i 2021 til 917.929 kr. i 2025 (−11 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.027 | 1.057 | 708 | 758 | 918 | +21 % | |
| Passiver i alt | 3.645 | 6.667 | 7.691 | 7.959 | 8.332 | +5 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
26 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hobro — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Mariagerfjord