Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2023.
Gammel Kongevej 29B, 1610 København V · Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2023.
Seneste regnskabsår 2023
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2023 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | -142,5 % | 34,4 % | Ingen vurdering | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | -2,1 | 3,4 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | — | 13,7 % | 45,6 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 62,1 % | 186,9 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 39,8 % | 64,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 34,5 % | 70,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 39,8 % | 64,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 60,2 % | 35,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 1,5 % | 9,5 % | Ingen vurdering |
Regnskabet er et delår (perioden slutter 2023-12-31). Indtjening og afkast er beregnet på seneste 12 måneders resultat, mens soliditet og likviditet er et øjebliksbillede på statusdagen.
delårsregnskab på 184 dage uden sammenlignelige tal (mangler samme delår året før): resultatnøgletal er periodens egne og ikke sammenlignelige med et helår
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2023 | Ændring2023 → 2023 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning🟢Nettoomsætning steg fra 124.942 kr. i 2023 til 451.703 kr. i 2023 (+262 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | 125 | 452 | +262 % | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -12.952 kr. i 2021 til 155.458 kr. i 2023 (+1300 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -13 | -57 | -178 | 155 | +187 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -12.952 kr. i 2021 til -1.855.912 kr. i 2022 (−14229 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -13 | -1.856 | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 4.149.714 kr. i 2021 til 1.345.199 kr. i 2023 (−68 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.150 | -1.856 | 122 | 1.345 | +1001 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 4.149.714 kr. i 2021 til 1.318.756 kr. i 2023 (−68 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.150 | -1.856 | 189 | 1.319 | +600 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | 235 | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | 92 | 852 | 956 | +12 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 337 | 0 | 8 | 16 | +100 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 337 | 326 | 860 | 972 | +13 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 15.351 kr. i 2021 til 98.160 kr. i 2023 (+539 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 15 | 0 | 12 | 98 | +694 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 4.493 | 70 | 514 | 1.922 | +274 % | |
| Aktiver i alt | 4.830 | 396 | 1.374 | 2.894 | +111 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 4.824.234 kr. i 2021 til 1.865.391 kr. i 2023 (−61 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.824 | 358 | 547 | 1.865 | +241 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 6.000 kr. i 2021 til 1.028.133 kr. i 2023 (+17036 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 6 | 38 | 827 | 1.028 | +24 % | |
| Passiver i alt | 4.830 | 396 | 1.374 | 2.894 | +111 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | – | |
8 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København V — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København