Moderat
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Hejren 11, 2670 Greve · Udlejning af erhvervsejendomme
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 6,7 | 6,7 | 6,5 | 6,5 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | 5,8 % | 1,6 % | 1,5 % | 3 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 10,5 % | 15,1 % | 10,5 % | 22,2 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 10,4 % | 11,9 % | 13,8 % | 16,4 % | Tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 56,1 % | 13,2 % | 11,2 % | 18 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 1.344.587 kr. | 1.359.078 kr. | 1.310.636 kr. | 1.305.285 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 10,4 % | 11,9 % | 13,8 % | 16,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 89,6 % | 88,1 % | 86,2 % | 83,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 9,3 % | 15,1 % | 10,5 % | 22,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 1.309.712 kr. i 2022 til 1.305.285 kr. i 2026 (−0 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.310 | 1.345 | 1.359 | 1.311 | 1.305 | −0 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 1.007.876 kr. i 2022 til 1.103.449 kr. i 2026 (+9 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.008 | 1.143 | 1.157 | 1.109 | 1.103 | −0 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 825.856 kr. i 2022 til 568.243 kr. i 2026 (−31 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 826 | 1.140 | 303 | 290 | 568 | +96 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 644.172 kr. i 2022 til 443.229 kr. i 2026 (−31 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 644 | 874 | 236 | 226 | 443 | +96 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 14.790 | 14.588 | 14.386 | 14.184 | 13.983 | −1 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 14.790 | 14.588 | 14.386 | 14.184 | 13.983 | −1 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 601.218 kr. i 2022 til 991.135 kr. i 2026 (+65 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 601 | 397 | 684 | 410 | 991 | +142 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.504 | 446 | 684 | 410 | 991 | +142 % | |
| Aktiver i alt | 16.294 | 15.034 | 15.070 | 14.595 | 14.974 | +3 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 684.172 kr. i 2022 til 2.463.060 kr. i 2026 (+260 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 684 | 1.558 | 1.794 | 2.020 | 2.463 | +22 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 6.500.000 kr. i 2022 til 7.642.379 kr. i 2026 (+18 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 6.500 | 9.056 | 8.526 | 8.400 | 7.642 | −9 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 9.042.991 kr. i 2022 til 4.458.184 kr. i 2026 (−51 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 9.043 | 4.265 | 4.529 | 3.890 | 4.458 | +15 % | |
| Passiver i alt | 16.294 | 15.034 | 15.070 | 14.595 | 14.974 | +3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 1 | 1 | 0 % | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Greve — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.