Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Cypernsvej 1, 2300 København S · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 5,7 % | 8,3 % | 9,8 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | >999 % | 866,5 % | 0 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | — | 12,2 % | 16,2 % | 17,6 % | Tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 47,2 % | 51,3 % | 55,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 12,2 % | 16,2 % | 17,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 87,8 % | 83,8 % | 82,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | >999 % | 866,5 % | 0 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -18.938 kr. i 2021 til -22.814 kr. i 2025 (−20 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -19 | -19 | -21 | -20 | -23 | −14 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -18.938 kr. i 2021 til -22.814 kr. i 2025 (−20 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -19 | -19 | -21 | -20 | -23 | −14 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 119.899 kr. i 2021 til 512.881 kr. i 2025 (+328 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 120 | -20 | 177 | 270 | 513 | +90 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 119.899 kr. i 2021 til 512.881 kr. i 2025 (+328 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 120 | -20 | 177 | 270 | 513 | +90 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 134 | 134 | 2.722 | 2.722 | 5.217 | +92 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 134 | 134 | 2.722 | 2.722 | 5.217 | +92 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 228.579 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 229 | 94 | 351 | 536 | 0 | −100 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 229 | 94 | 351 | 536 | 0 | −100 % | |
| Aktiver i alt | 362 | 228 | 3.073 | 3.258 | 5.217 | +60 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 332.214 kr. i 2021 til 917.390 kr. i 2025 (+176 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 332 | 198 | 374 | 527 | 917 | +74 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 2.668.741 kr. i 2023 til 2.630.483 kr. i 2025 (−1 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | 2.669 | 2.669 | 2.630 | −1 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 30.000 kr. i 2021 til 1.669.025 kr. i 2025 (+5463 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 30 | 30 | 30 | 62 | 1.669 | +2600 % | |
| Passiver i alt | 362 | 228 | 3.073 | 3.258 | 5.217 | +60 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København S — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København