Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Klakring Stationsvej 5, 7130 Juelsminde · Fremstilling af læskedrikke og vand på flaske
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 4,5 | 7,7 | 7,2 | 6,9 | 6,9 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 3,9 % | 4,7 % | 5,6 % | 3,2 % | 3,2 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 143,2 % | 155,7 % | 110,9 % | 101,2 % | 101,2 % | Tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 42,1 % | 47 % | 30,8 % | 23,6 % | 23,6 % | Tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | 9,3 % | 9,9 % | 18,1 % | 13,6 % | 13,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 35.000 kr. | 33.000 kr. | 31.000 kr. | 29.500 kr. | 29.500 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 42,1 % | 47 % | 30,8 % | 23,6 % | 23,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 57,9 % | 53 % | 69,2 % | 76,4 % | 76,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 94,4 % | 121,1 % | 78 % | 97,6 % | 97,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 35.000 kr. i 2021 til 29.500 kr. i 2025 (−16 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 35 | 33 | 31 | 30 | 30 | 0 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 27.300 kr. i 2021 til 25.200 kr. i 2025 (−8 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 27 | 29 | 27 | 25 | 25 | 0 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 9.670 kr. i 2021 til 6.320 kr. i 2025 (−35 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 10 | 12 | 11 | 6 | 6 | 0 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 9.670 kr. i 2021 til 6.320 kr. i 2025 (−35 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 10 | 12 | 11 | 6 | 6 | 0 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 10 | 9 | 9 | 9 | 9 | 0 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 32 | 36 | 36 | 36 | 36 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 42 | 45 | 45 | 45 | 45 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 135.000 kr. i 2021 til 146.450 kr. i 2025 (+8 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 135 | 166 | 105 | 146 | 146 | 0 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 205 | 213 | 149 | 152 | 152 | 0 % | |
| Aktiver i alt | 247 | 259 | 195 | 196 | 196 | 0 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 103.872 kr. i 2021 til 46.320 kr. i 2025 (−55 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 104 | 121 | 60 | 46 | 46 | 0 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 143.080 kr. i 2021 til 150.000 kr. i 2025 (+5 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 143 | 137 | 135 | 150 | 150 | 0 % | |
| Passiver i alt | 247 | 259 | 195 | 196 | 196 | 0 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | – | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Juelsminde — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Hedensted