Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Lyngbyvej 20, 2100 København Ø · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | -0,2 | -0 | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -4,4 % | -4,3 % | 89,1 % | 94 % | 31,2 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 169 % | 177,5 % | 127,4 % | >999 % | 837,9 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 16,2 % | -33,4 % | 76 % | 99,7 % | 89,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -27,4 % | 12,8 % | 117,3 % | 94,3 % | 34,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -2.585 kr. | -472 kr. | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 16,2 % | -33,4 % | 76 % | 99,7 % | 89,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 83,8 % | 133,4 % | 24 % | 0,3 % | 10,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 14,7 % | 0,2 % | 3,5 % | >999 % | 32,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | 0 | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -2.585 kr. i 2022 til -118.225 kr. i 2026 (−4474 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -3 | -0 | – | -31 | -118 | −287 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -13.760 kr. i 2022 til -118.225 kr. i 2026 (−759 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -14 | -12 | – | -31 | -118 | −287 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -13.760 kr. i 2022 til 3.155.282 kr. i 2026 (+23031 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -14 | -12 | 442 | 4.465 | 3.155 | −29 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -13.760 kr. i 2022 til 2.879.732 kr. i 2026 (+21028 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -14 | -12 | 525 | 5.210 | 2.880 | −45 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 11 | 0 | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | 409 | 301 | 1.262 | +319 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 11 | 0 | 409 | 301 | 1.262 | +319 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 26.082 kr. i 2022 til 311.018 kr. i 2026 (+1092 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 26 | 0 | 5 | 4.222 | 311 | −93 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 299 | 272 | 180 | 5.242 | 7.960 | +52 % | |
| Aktiver i alt | 310 | 272 | 589 | 5.543 | 9.222 | +66 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 50.282 kr. i 2022 til 8.271.976 kr. i 2026 (+16351 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 50 | -91 | 447 | 5.527 | 8.272 | +50 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 82.865 kr. i 2022 til 209.511 kr. i 2023 (+153 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 83 | 210 | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 176.865 kr. i 2022 til 949.978 kr. i 2026 (+437 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 177 | 153 | 141 | 16 | 950 | +5825 % | |
| Passiver i alt | 310 | 272 | 589 | 5.543 | 9.222 | +66 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 1 | 1 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København Ø — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København