Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Nørrebrogade 122, 2200 København N · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 11,6 % | 63,7 % | 4,3 % | 8,7 % | 6,5 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 6,1 % | 399,7 % | 193,5 % | 210,4 % | 197,7 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 14 % | 80,2 % | 63,7 % | 66,9 % | 69,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 82,8 % | 79,4 % | 6,8 % | 13 % | 9,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 14 % | 80,2 % | 63,7 % | 66,9 % | 69,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 86 % | 19,8 % | 36,3 % | 33,1 % | 30,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 4,1 % | 86,4 % | 5,2 % | 2 % | 28,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -5.000 kr. i 2021 til -59.316 kr. i 2025 (−1086 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -5 | -6 | -9 | -19 | -59 | −214 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -18.875 kr. i 2024 til -59.316 kr. i 2025 (−214 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | – | -19 | -59 | −214 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 499.902 kr. i 2021 til 317.820 kr. i 2025 (−36 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 500 | 2.351 | 127 | 532 | 318 | −40 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 505.182 kr. i 2021 til 371.454 kr. i 2025 (−26 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 505 | 2.350 | 215 | 470 | 371 | −21 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 4.140 | 1.284 | 1.614 | 1.842 | 2.318 | +26 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 4.140 | 1.284 | 1.614 | 1.842 | 2.318 | +26 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 153.023 kr. i 2021 til 488.535 kr. i 2025 (+219 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 153 | 520 | 90 | 35 | 489 | +1315 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 228 | 2.407 | 3.374 | 3.576 | 3.392 | −5 % | |
| Aktiver i alt | 4.367 | 3.692 | 4.988 | 5.418 | 5.710 | +5 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 610.354 kr. i 2021 til 3.993.987 kr. i 2025 (+554 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 610 | 2.961 | 3.176 | 3.623 | 3.994 | +10 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 42.548 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 43 | 129 | 69 | 96 | 0 | −100 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 3.714.540 kr. i 2021 til 1.715.956 kr. i 2025 (−54 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.715 | 602 | 1.744 | 1.699 | 1.716 | +1 % | |
| Passiver i alt | 4.367 | 3.692 | 4.988 | 5.418 | 5.710 | +5 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2024 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | – | 1 | 0 | −100 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København N — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København