Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Knudsvej 3, 3300 Frederiksværk · Almindelig rengøring i bygninger
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,2 | 1 | 1,1 | 1,4 | 1,1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 11,7 % | 4,5 % | 13,4 % | 41,2 % | 14,5 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 221,7 % | 211,5 % | 232,1 % | 663,1 % | 228,2 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 50,7 % | 51,2 % | 54,4 % | 72,8 % | 52,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 23,1 % | 8,8 % | 24,6 % | 56,7 % | 27,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 444.118 kr. | 145.030 kr. | 382.818 kr. | 1.749.063 kr. | 408.756 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 50,7 % | 51,2 % | 54,4 % | 72,8 % | 52,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 49,3 % | 48,8 % | 45,6 % | 27,2 % | 47,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 23,5 % | 61,7 % | 85,5 % | 104,3 % | 41,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 2.993.378 kr. i 2022 til 4.115.584 kr. i 2026 (+37 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.993 | 3.743 | 4.307 | 5.641 | 4.116 | −27 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 2.549.260 kr. i 2022 til 3.706.828 kr. i 2026 (+45 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.549 | 3.598 | 3.924 | 3.892 | 3.707 | −5 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 425.550 kr. i 2022 til 353.147 kr. i 2026 (−17 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 426 | 140 | 366 | 1.734 | 353 | −80 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 361.074 kr. i 2022 til 434.600 kr. i 2026 (+20 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 361 | 148 | 374 | 1.760 | 435 | −75 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 260.884 kr. i 2022 til 328.983 kr. i 2026 (+26 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 261 | 108 | 289 | 1.343 | 329 | −76 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 8 | 3 | 70 | 76 | 20 | −74 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 8 | 3 | 70 | 76 | 20 | −74 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 234.697 kr. i 2022 til 411.780 kr. i 2026 (+75 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 235 | 704 | 771 | 500 | 412 | −18 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.218 | 2.414 | 2.092 | 3.181 | 2.249 | −29 % | |
| Aktiver i alt | 2.226 | 2.416 | 2.162 | 3.257 | 2.269 | −30 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.129.347 kr. i 2022 til 1.198.921 kr. i 2026 (+6 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.129 | 1.238 | 1.177 | 2.370 | 1.199 | −49 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 96.000 kr. i 2022 til 85.000 kr. i 2026 (−11 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 96 | 37 | 84 | 407 | 85 | −79 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 1.000.453 kr. i 2022 til 985.516 kr. i 2026 (−1 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.000 | 1.141 | 901 | 480 | 986 | +105 % | |
| Passiver i alt | 2.226 | 2.416 | 2.162 | 3.257 | 2.269 | −30 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 4 kr. i 2022 til 7 kr. i 2026 (+75 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 4 | 5 | 6 | 5 | 7 | +40 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Frederiksværk — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Halsnæs