Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Strandlodsvej 19D, 2300 København S · Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 15,6 % | 24 % | 33,8 % | 37,4 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | >999 % | 882,4 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 97,7 % | 97,1 % | 90,1 % | 95,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 16 % | 24,8 % | 37,5 % | 38,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 97,7 % | 97,1 % | 90,1 % | 95,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 2,3 % | 2,9 % | 9,9 % | 4,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | >999 % | 424,9 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 271.209 kr. i 2021 til 882.435 kr. i 2025 (+225 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 271 | -0 | 89 | 547 | 882 | +61 % | |
| Personaleomkostninger | 75 | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 196.209 kr. i 2021 til 843.435 kr. i 2025 (+330 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 196 | -0 | 59 | 517 | 843 | +63 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 310.442 kr. i 2021 til 868.473 kr. i 2025 (+180 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 310 | 103 | 224 | 562 | 868 | +55 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 270.292 kr. i 2021 til 681.523 kr. i 2025 (+152 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 270 | 103 | 212 | 446 | 682 | +53 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 162 | 162 | 162 | 162 | 162 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 162 | 162 | 162 | 162 | 162 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 183.999 kr. i 2021 til 761.001 kr. i 2025 (+314 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 184 | 497 | 622 | 557 | 761 | +37 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 465 | 497 | 720 | 1.157 | 1.662 | +44 % | |
| Aktiver i alt | 627 | 659 | 882 | 1.319 | 1.824 | +38 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 541.388 kr. i 2021 til 1.749.838 kr. i 2025 (+223 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 541 | 644 | 856 | 1.188 | 1.750 | +47 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 14.886 kr. i 2022 til 0 kr. i 2024 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 15 | 0 | 0 | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 85.739 kr. i 2021 til 74.530 kr. i 2025 (−13 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 86 | – | 26 | 131 | 75 | −43 % | |
| Passiver i alt | 627 | 659 | 882 | 1.319 | 1.824 | +38 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København S — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København