Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Højmarken 33, 6510 Gram · Finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,1 | 1,8 | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -2,4 % | -2 % | 9,6 % | 4,4 % | 1,1 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 938,8 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 91,7 % | 99,5 % | 99,5 % | 98,7 % | 99,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -2,6 % | -2 % | 9,7 % | 4,5 % | 1,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 4.277 kr. | 263.181 kr. | 127.165 kr. | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 91,7 % | 99,5 % | 99,5 % | 98,7 % | 99,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 8,3 % | 0,5 % | 0,5 % | 1,3 % | 0,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 202,9 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 154.100 kr. i 2021 til -31.373 kr. i 2025 (−120 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 154 | 263 | 146 | -91 | -31 | +65 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -130.992 kr. i 2021 til -31.373 kr. i 2025 (+76 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -131 | 121 | 127 | -91 | -31 | +65 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -38.554 kr. i 2021 til 31.658 kr. i 2025 (+182 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -39 | -60 | 247 | 134 | 32 | −76 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -63.011 kr. i 2021 til 24.618 kr. i 2025 (+139 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -63 | -44 | 227 | 105 | 25 | −77 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 871 | 729 | 0 | 0 | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 871 | 729 | 0 | 0 | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 376.541 kr. i 2021 til 462.874 kr. i 2025 (+23 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 377 | 377 | 833 | 637 | 463 | −27 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.742 | 1.521 | 2.359 | 2.361 | 2.230 | −6 % | |
| Aktiver i alt | 2.613 | 2.250 | 2.359 | 2.361 | 2.230 | −6 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 2.396.337 kr. i 2021 til 2.219.550 kr. i 2025 (−7 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.396 | 2.238 | 2.347 | 2.330 | 2.220 | −5 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 185.563 kr. i 2021 til 10.620 kr. i 2025 (−94 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 186 | 11 | 11 | 31 | 11 | −66 % | |
| Passiver i alt | 2.613 | 2.250 | 2.359 | 2.361 | 2.230 | −6 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2022 til 1 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 0 | 0 | 0 | 1 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Gram — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Haderslev