Kritisk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Skovbovej 33, 3300 Frederiksværk · Grafisk design og visuel kommunikation
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | 16 % | 10,4 % | 5,1 % | 21,5 % | 22,8 % | Ingen vurdering | |
| Overskudsgrad | -11,1 % | -17,7 % | -8,8 % | -9 % | -14 % | Ingen vurdering | |
| Kapacitetsgrad | 0,6 | 0,4 | 0,4 | 0,7 | 0,6 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | -22,1 % | -37,9 % | -11,1 % | -13,5 % | -14,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 405,6 % | 167,8 % | 98,1 % | 82,4 % | 61,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 53,2 % | 35,5 % | 7,5 % | -4,8 % | -18,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | -41,6 % | -106,5 % | -147,5 % | 279,2 % | 80,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -7.846 kr. | -30.633 kr. | -13.162 kr. | 13.888 kr. | 31.393 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 53,2 % | 35,5 % | 7,5 % | -4,8 % | -18,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 46,8 % | 64,5 % | 92,5 % | 104,8 % | 118,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 35,6 % | 18,3 % | -0,1 % | 5,3 % | 14,5 % | Ingen vurdering |
positiv egenkapital er udslettet (slut ≤ 0)
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning🔴Nettoomsætning faldt fra 432.497 kr. i 2021 til 303.880 kr. i 2025 (−30 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 432 | 399 | 304 | 291 | 304 | +4 % | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 69.104 kr. i 2021 til 69.195 kr. i 2025 (+0 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 69 | 42 | 15 | 63 | 69 | +10 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 76.950 kr. i 2021 til 37.802 kr. i 2025 (−51 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 77 | 72 | 29 | 49 | 38 | −23 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -47.846 kr. i 2021 til -42.629 kr. i 2025 (+11 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -48 | -71 | -27 | -26 | -43 | −63 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra -45.781 kr. i 2021 til -48.807 kr. i 2025 (−7 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -46 | -57 | -32 | -34 | -49 | −46 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra -45.781 kr. i 2021 til -48.807 kr. i 2025 (−7 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -46 | -57 | -32 | -34 | -49 | −46 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 78 | 38 | 172 | 132 | 201 | +52 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 78 | 38 | 172 | 132 | 201 | +52 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 11.290 kr. i 2021 til 30.887 kr. i 2025 (+174 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 11 | 12 | -0 | 7 | 31 | +313 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 128 | 112 | 113 | 116 | 130 | +12 % | |
| Aktiver i alt | 207 | 150 | 285 | 249 | 331 | +33 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 110.007 kr. i 2021 til -60.817 kr. i 2025 (−155 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 110 | 53 | 22 | -12 | -61 | −406 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 65.158 kr. i 2021 til 179.524 kr. i 2025 (+176 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 65 | 30 | 148 | 119 | 180 | +51 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 31.678 kr. i 2021 til 212.387 kr. i 2025 (+570 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 32 | 66 | 115 | 141 | 212 | +50 % | |
| Passiver i alt | 207 | 150 | 285 | 249 | 331 | +33 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | – | – | |
6 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Frederiksværk — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Halsnæs