Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Rovsingsgade 39, 2200 København N · Anden udlejning af boliger
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | 2 | 2 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | — | 4,2 % | -0,5 % | -6,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | >999 % | 13,5 % | 13 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | — | 98 % | 15,6 % | 9,8 % | Svag | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 4,3 % | -3,4 % | -62,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | 32.812 kr. | 79.828 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 98 % | 15,6 % | 9,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 2 % | 84,4 % | 90,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | >999 % | 2,1 % | 12,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -7.407 kr. i 2021 til 79.828 kr. i 2025 (+1178 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -7 | -9 | -8 | 33 | 80 | +143 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 16.612 kr. i 2024 til 39.358 kr. i 2025 (+137 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | – | 17 | 39 | +137 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 115.280 kr. i 2021 til -111.842 kr. i 2025 (−197 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 115 | -8 | 13 | -10 | -112 | −1019 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 115.280 kr. i 2021 til -111.842 kr. i 2025 (−197 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 115 | -6 | 13 | -10 | -112 | −1019 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | 1.603 | 1.562 | −3 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 13 | 53 | 53 | 53 | 53 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 13 | 53 | 53 | 1.655 | 1.615 | −2 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 111.675 kr. i 2021 til 213.288 kr. i 2025 (+91 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 112 | 62 | 79 | 33 | 213 | +537 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 288 | 242 | 255 | 213 | 215 | +1 % | |
| Aktiver i alt | 300 | 295 | 308 | 1.868 | 1.830 | −2 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 294.225 kr. i 2021 til 179.481 kr. i 2025 (−39 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 294 | 288 | 301 | 291 | 179 | −38 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 6.250 kr. i 2021 til 1.650.127 kr. i 2025 (+26302 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 6 | 6 | 6 | 1.577 | 1.650 | +5 % | |
| Passiver i alt | 300 | 295 | 308 | 1.868 | 1.830 | −2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København N — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København