Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Banetoften 17, 4700 Næstved · Finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 5,6 % | 19,4 % | -1 % | 6,3 % | 4,4 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 94,9 % | 98,2 % | 99,7 % | 98,8 % | 96 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 5,9 % | 19,7 % | -1 % | 6,3 % | 4,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -77.000 kr. | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 94,9 % | 98,2 % | 99,7 % | 98,8 % | 96 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 5,1 % | 1,8 % | 0,3 % | 1,2 % | 4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 11 % | 82,8 % | 202,2 % | 3,6 % | 7,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -77.000 kr. i 2021 til -40.604 kr. i 2025 (+47 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -77 | -57 | -51 | -49 | -41 | +17 % | |
| Personaleomkostninger | 0 | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -77.000 kr. i 2021 til -40.604 kr. i 2025 (+47 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -77 | -57 | -51 | -49 | -41 | +17 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 2.060.000 kr. i 2021 til 1.541.857 kr. i 2025 (−25 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.060 | 6.109 | -284 | 2.087 | 1.542 | −26 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.562.000 kr. i 2021 til 1.169.695 kr. i 2025 (−25 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.562 | 6.298 | -240 | 1.620 | 1.170 | −28 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 8.727 | 5.368 | 2.984 | 4.593 | 5.922 | +29 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 8.727 | 5.368 | 2.984 | 4.593 | 5.922 | +29 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 100.000 kr. i 2021 til 81.180 kr. i 2025 (−19 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 100 | 477 | 132 | 11 | 81 | +626 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 19.068 | 27.146 | 21.529 | 21.285 | 20.884 | −2 % | |
| Aktiver i alt | 27.795 | 32.513 | 24.513 | 25.878 | 26.806 | +4 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 26.390.000 kr. i 2021 til 25.737.871 kr. i 2025 (−2 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 26.390 | 31.938 | 24.448 | 25.568 | 25.738 | +1 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 497.000 kr. i 2021 til 0 kr. i 2022 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 497 | 0 | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 908.000 kr. i 2021 til 1.068.221 kr. i 2025 (+18 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 908 | 575 | 65 | 310 | 1.068 | +244 % | |
| Passiver i alt | 27.795 | 32.513 | 24.513 | 25.878 | 26.806 | +4 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | 1 | – | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Næstved — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Næstved