Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Stenvej 4, 6630 Rødding · Detailhandel med motorkøretøjer
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 6,6 | 6,1 | 3,6 | 1,9 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 6,2 % | 15,2 % | 17,7 % | 11,1 % | 3,5 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 370,5 % | 182,6 % | 196,9 % | 704,2 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 73 % | 61,6 % | 56,5 % | 87,4 % | 93,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 8,5 % | 24,6 % | 31,3 % | 12,7 % | 3,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 74.654 kr. | 139.589 kr. | 81.905 kr. | 43.424 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 73 % | 61,6 % | 56,5 % | 87,4 % | 93,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 27 % | 38,4 % | 43,5 % | 12,6 % | 6,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0 % | 0,7 % | 36,2 % | — | 116 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 13.491 kr. i 2021 til 43.424 kr. i 2025 (+222 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 13 | 75 | 140 | 82 | 43 | −47 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 13.491 kr. i 2021 til 20.679 kr. i 2025 (+53 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 13 | 63 | 117 | 59 | 21 | −65 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 13.309 kr. i 2021 til 17.444 kr. i 2025 (+31 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 13 | 62 | 116 | 57 | 17 | −69 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 12.627 kr. i 2021 til 12.901 kr. i 2025 (+2 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 13 | 48 | 90 | 42 | 13 | −69 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | 102 | 80 | 57 | 34 | −40 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | 102 | 80 | 57 | 34 | −40 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 0 kr. i 2021 til 28.246 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 1 | 79 | – | 28 | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 203 | 217 | 427 | 318 | 331 | +4 % | |
| Aktiver i alt | 203 | 319 | 507 | 375 | 365 | −3 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 148.246 kr. i 2021 til 341.067 kr. i 2025 (+130 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 148 | 197 | 286 | 328 | 341 | +4 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 54.811 kr. i 2021 til 24.356 kr. i 2025 (−56 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 55 | 119 | 217 | 45 | 24 | −46 % | |
| Passiver i alt | 203 | 319 | 507 | 375 | 365 | −3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 0 | 0 | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Rødding — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.