Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Røglevej 152, 3450 Allerød · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 28 % | 29,9 % | 31,1 % | 71,9 % | 46,8 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 65,3 % | 56,2 % | 81,1 % | 69 % | 91 % | Svag | |
| Soliditetsgrad | 71,6 % | 75,3 % | 69,9 % | 88 % | 54,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 39,2 % | 39,7 % | 44,6 % | 81,8 % | 86 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 71,6 % | 75,3 % | 69,9 % | 88 % | 54,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 28,4 % | 24,7 % | 30,1 % | 12 % | 45,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0 % | 0 % | 0 % | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -1.250 kr. i 2021 til -12.331 kr. i 2025 (−886 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -1 | -1 | -1 | -5 | -12 | −147 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -1.250 kr. i 2021 til -12.331 kr. i 2025 (−886 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -1 | -1 | -1 | -5 | -12 | −147 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 111.094 kr. i 2021 til 258.057 kr. i 2025 (+132 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 111 | 110 | 132 | 254 | 258 | +2 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 112.024 kr. i 2021 til 260.411 kr. i 2025 (+132 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 112 | 113 | 134 | 255 | 260 | +2 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 326 | 326 | 326 | 326 | 326 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 326 | 326 | 326 | 326 | 326 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger | 0 | 0 | 0 | – | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 74 | 52 | 105 | 29 | 231 | +685 % | |
| Aktiver i alt | 400 | 378 | 431 | 355 | 556 | +57 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 286.126 kr. i 2021 til 302.797 kr. i 2025 (+6 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 286 | 285 | 301 | 312 | 303 | −3 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 113.658 kr. i 2021 til 253.444 kr. i 2025 (+123 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 114 | 93 | 130 | 43 | 253 | +495 % | |
| Passiver i alt | 400 | 378 | 431 | 355 | 556 | +57 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | – | 0 | – | |
6 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Allerød — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Allerød