Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Æble Alle 71, 4500 Nykøbing Sj · Anden udlejning af boliger
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | -0,2 | 3 | 4,9 | 4,9 | 4,4 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | -1,2 % | 0,7 % | 3 % | 3,1 % | 3,1 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 303,2 % | 17 % | 34,6 % | 57,3 % | 78,8 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 35,1 % | 25,4 % | 28,4 % | 31,4 % | 34,5 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | -3,4 % | 2,7 % | 10,7 % | 9,8 % | 8,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -2.303 kr. | 91.441 kr. | 193.948 kr. | 195.498 kr. | 196.443 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 35,1 % | 25,4 % | 28,4 % | 31,4 % | 34,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 64,9 % | 74,6 % | 71,6 % | 68,6 % | 65,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 300,7 % | 13,2 % | 26,7 % | 45,4 % | 62,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -2.303 kr. i 2021 til 196.443 kr. i 2025 (+8630 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -2 | 91 | 194 | 195 | 196 | +0 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -13.390 kr. i 2021 til 151.584 kr. i 2025 (+1232 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -13 | 61 | 154 | 156 | 152 | −3 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -21.608 kr. i 2021 til 101.643 kr. i 2025 (+570 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -22 | 16 | 99 | 102 | 102 | −0 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -21.608 kr. i 2021 til 78.736 kr. i 2025 (+464 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -22 | 17 | 77 | 79 | 79 | +0 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 1.396 | 2.505 | 2.466 | 2.426 | 2.386 | −2 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.396 | 2.505 | 2.466 | 2.426 | 2.386 | −2 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 388.812 kr. i 2021 til 133.098 kr. i 2025 (−66 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 389 | 32 | 60 | 101 | 133 | +31 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 392 | 41 | 78 | 128 | 169 | +32 % | |
| Aktiver i alt | 1.788 | 2.546 | 2.544 | 2.554 | 2.554 | +0 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 628.392 kr. i 2021 til 880.025 kr. i 2025 (+40 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 628 | 646 | 723 | 801 | 880 | +10 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 1.030.275 kr. i 2021 til 1.460.524 kr. i 2025 (+42 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.030 | 1.661 | 1.595 | 1.529 | 1.461 | −4 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 129.320 kr. i 2021 til 213.834 kr. i 2025 (+65 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 129 | 239 | 226 | 223 | 214 | −4 % | |
| Passiver i alt | 1.788 | 2.546 | 2.544 | 2.554 | 2.554 | +0 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 0 | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Nykøbing Sj — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Odsherred