Meget svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Lergravsvej 59, 2300 København S · Andre specialiserede byggeaktiviteter i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | 0,5 | -0,3 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | -3,5 % | -4,1 % | -44,1 % | -7,3 % | -9,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 561 % | >999 % | >999 % | >999 % | 326,2 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | -7,2 % | -10 % | -60 % | -76,6 % | -94,3 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | 49 % | 40,9 % | 73,5 % | 9,6 % | 9,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | 153.076 kr. | -240.175 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | -7,2 % | -10 % | -60 % | -76,6 % | -94,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 107,2 % | 110 % | 160 % | 176,6 % | 194,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0,3 % | 311,9 % | 16,1 % | 219,2 % | 20,3 % | Ingen vurdering |
negativ egenkapital er forværret
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -375.027 kr. i 2021 til -141.961 kr. i 2025 (+62 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -375 | -530 | -14 | 277 | -142 | −151 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 123.999 kr. i 2024 til 98.214 kr. i 2025 (−21 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | – | 124 | 98 | −21 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -20.699.106 kr. i 2023 til -661.903 kr. i 2025 (+97 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | -20.699 | -265 | -662 | −149 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra -3.182.570 kr. i 2021 til -4.670.429 kr. i 2025 (−47 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -3.183 | -4.553 | -24.955 | -4.431 | -4.670 | −5 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra -2.511.816 kr. i 2021 til -3.852.817 kr. i 2025 (−53 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -2.512 | -3.551 | -24.028 | -3.456 | -3.853 | −11 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 69.122 | 71.712 | 40.993 | 41.087 | 40.728 | −1 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 69.122 | 71.712 | 40.993 | 41.087 | 40.728 | −1 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 1.150 kr. i 2021 til 106.763 kr. i 2025 (+9184 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1 | 1.228 | 90 | 1.116 | 107 | −90 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.008 | 14.698 | 13.494 | 6.129 | 1.715 | −72 % | |
| Aktiver i alt | 71.130 | 86.410 | 54.488 | 47.215 | 42.443 | −10 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra -5.130.470 kr. i 2021 til -40.018.815 kr. i 2025 (−680 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -5.130 | -8.682 | -32.710 | -36.166 | -40.019 | −11 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 75.902.144 kr. i 2021 til 81.922.083 kr. i 2025 (+8 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 75.902 | 94.698 | 86.638 | 82.872 | 81.922 | −1 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 357.849 kr. i 2021 til 525.582 kr. i 2025 (+47 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 358 | 394 | 560 | 509 | 526 | +3 % | |
| Passiver i alt | 71.130 | 86.410 | 54.488 | 47.215 | 42.443 | −10 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2021 til 1 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København S — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København