Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Brorsonsvej 6, 9600 Aars · Køb og salg af egen fast ejendom
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 8,9 | 6,5 | 7,1 | 7,4 | 7,5 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 1,2 % | 1,5 % | 8 % | 2,2 % | 1,8 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 21,5 % | 47,4 % | 9,3 % | 47,3 % | 24,3 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 9,5 % | 10,9 % | 13,9 % | 15,6 % | 34,8 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | 12,9 % | 13,7 % | 57,3 % | 14,1 % | 5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 347.112 kr. | 318.035 kr. | 349.386 kr. | 364.758 kr. | 366.435 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 9,5 % | 10,9 % | 13,9 % | 15,6 % | 34,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 90,5 % | 89,1 % | 86,1 % | 84,4 % | 65,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 11,7 % | 47,4 % | 9 % | 47,3 % | 24,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 347.112 kr. i 2021 til 366.435 kr. i 2025 (+6 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 347 | 318 | 349 | 365 | 366 | +0 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 308.201 kr. i 2021 til 317.428 kr. i 2025 (+3 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 308 | 269 | 300 | 316 | 317 | +1 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 69.663 kr. i 2021 til 204.275 kr. i 2025 (+193 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 70 | 119 | 521 | 148 | 204 | +38 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 64.263 kr. i 2021 til 176.319 kr. i 2025 (+174 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 64 | 79 | 403 | 116 | 176 | +52 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 5.127 | 5.078 | 5.029 | 4.980 | 4.931 | −1 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 4.604 | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 5.127 | 5.078 | 5.029 | 4.980 | 9.535 | +91 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 42.032 kr. i 2021 til 514.878 kr. i 2025 (+1125 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 42 | 220 | 43 | 278 | 515 | +85 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 77 | 220 | 44 | 278 | 515 | +85 % | |
| Aktiver i alt | 5.204 | 5.298 | 5.074 | 5.258 | 10.050 | +91 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 496.587 kr. i 2021 til 3.495.978 kr. i 2025 (+604 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 497 | 576 | 704 | 820 | 3.496 | +327 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 4.349.084 kr. i 2021 til 4.387.090 kr. i 2025 (+1 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.349 | 4.259 | 3.862 | 3.813 | 4.387 | +15 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 358.651 kr. i 2021 til 2.122.793 kr. i 2025 (+492 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 359 | 464 | 476 | 587 | 2.123 | +262 % | |
| Passiver i alt | 5.204 | 5.298 | 5.074 | 5.258 | 10.050 | +91 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2021 til 1 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
7 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Aars — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Vesthimmerlands