Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Bukkeballevej 3A, 2960 Rungsted Kyst · Rådgivende ingeniøraktiviteter inden for byggeri og anlægsarbejder
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 50,3 % | 29,5 % | 15 % | 16,8 % | 35,6 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 396,3 % | 206,8 % | 217,8 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 74,8 % | 68,5 % | 75,8 % | 99,1 % | 98,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 67,3 % | 43,1 % | 19,7 % | 17 % | 36,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 74,8 % | 68,5 % | 75,8 % | 99,1 % | 98,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 25,2 % | 31,5 % | 24,2 % | 0,9 % | 1,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 246,3 % | 143,7 % | 117,1 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 8.689.966 kr. i 2021 til -155.684 kr. i 2025 (−102 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 8.690 | 4.846 | 428 | -167 | -156 | +7 % | |
| Personaleomkostninger | – | 0 | 0 | – | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 8.689.966 kr. i 2021 til -155.684 kr. i 2025 (−102 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 8.690 | 4.846 | 428 | -167 | -156 | +7 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 8.546.883 kr. i 2021 til 14.312.273 kr. i 2025 (+67 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 8.547 | 8.499 | 4.325 | 4.319 | 14.312 | +231 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 6.644.741 kr. i 2021 til 14.191.977 kr. i 2025 (+114 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 6.645 | 7.442 | 4.223 | 4.281 | 14.192 | +232 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | 700 | 295 | 295 | 0 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | 8.783 | 12.683 | 9.362 | 1.320 | −86 % | |
| Anlægsaktiver i alt | – | 8.783 | 13.383 | 9.657 | 1.615 | −83 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 8.205.773 kr. i 2021 til 16.412.033 kr. i 2025 (+100 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 8.206 | 11.404 | 7.987 | 7.363 | 16.412 | +123 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 13.206 | 16.413 | 14.863 | 15.815 | 38.235 | +142 % | |
| Aktiver i alt | 13.206 | 25.197 | 28.245 | 25.472 | 39.850 | +56 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 9.873.723 kr. i 2021 til 39.361.971 kr. i 2025 (+299 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 9.874 | 17.259 | 21.422 | 25.237 | 39.362 | +56 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 3.332.050 kr. i 2021 til 488.029 kr. i 2025 (−85 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.332 | 7.938 | 6.823 | 234 | 488 | +108 % | |
| Passiver i alt | 13.206 | 25.197 | 28.245 | 25.472 | 39.850 | +56 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | – | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Rungsted Kyst — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Hørsholm