Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Ørnebjergvej 7, 2600 Glostrup · Indsamling af ikke-farligt affald
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | 45,7 % | 51,2 % | 56,4 % | 55 % | 56,2 % | Ingen vurdering | |
| Overskudsgrad | 1,2 % | 0,9 % | 1,5 % | 0,3 % | 1,4 % | Ingen vurdering | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 0 % | 0 % | 0 % | 0 % | 0 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 110,1 % | 93,4 % | 107,8 % | 103,4 % | 95,1 % | Svag | |
| Soliditetsgrad | 5,5 % | 4,6 % | 4,6 % | 4,1 % | 3,9 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | 0 % | 0 % | 0 % | 0 % | 0 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 5,5 % | 4,6 % | 4,6 % | 4,1 % | 3,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 94,5 % | 95,4 % | 95,4 % | 95,9 % | 96,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 73 % | 65,5 % | 70,3 % | 64,8 % | 21,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning🟢Nettoomsætning steg fra 29.572.268 kr. i 2021 til 44.204.651 kr. i 2025 (+49 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 29.572 | 36.612 | 39.825 | 40.314 | 44.205 | +10 % | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 13.523.298 kr. i 2021 til 24.850.947 kr. i 2025 (+84 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 13.523 | 18.762 | 22.450 | 22.157 | 24.851 | +12 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 363.323 kr. i 2021 til 623.859 kr. i 2025 (+72 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 363 | 347 | 582 | 134 | 624 | +365 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 171.907 kr. i 2021 til 169.319 kr. i 2025 (−2 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 172 | 126 | 360 | -136 | 169 | +225 % | |
| Årets resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 24.017 | 27.900 | 28.947 | 31.508 | 36.194 | +15 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 24.017 | 27.900 | 28.947 | 31.508 | 36.194 | +15 % | |
| Varebeholdninger | 459 | 751 | 903 | 586 | 529 | −10 % | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 7.038.699 kr. i 2021 til 2.733.497 kr. i 2025 (−61 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 7.039 | 9.151 | 7.757 | 9.258 | 2.733 | −70 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 10.608 | 13.042 | 11.893 | 14.781 | 11.992 | −19 % | |
| Aktiver i alt | 34.625 | 40.941 | 40.840 | 46.289 | 48.186 | +4 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 1.892.659 kr. i 2021 til 1.892.657 kr. i 2025 (−0 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.893 | 1.893 | 1.893 | 1.893 | 1.893 | 0 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 23.095.392 kr. i 2021 til 33.524.785 kr. i 2025 (+45 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 23.095 | 25.086 | 27.785 | 30.107 | 33.525 | +11 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 9.637.405 kr. i 2021 til 12.605.888 kr. i 2025 (+31 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 9.637 | 13.962 | 11.033 | 14.289 | 12.606 | −12 % | |
| Passiver i alt | 34.625 | 40.941 | 40.840 | 46.289 | 48.186 | +4 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
34 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Glostrup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Glostrup