Meget svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Strevelinsvej 28, 7000 Fredericia · Udlejning af erhvervsejendomme
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,6 | 1,5 | 2,5 | 1,4 | 1,7 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | -0,3 % | -0,7 % | -0,5 % | -2,4 % | -1,8 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 8,3 % | 20,6 % | 4,9 % | 5,2 % | 54,8 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 16,8 % | 15,8 % | 16,1 % | 13,7 % | 9,8 % | Svag | |
| Egenkapitalens forrentning | -1,7 % | -4,1 % | -3,2 % | -17,2 % | -18,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 546.415 kr. | 513.879 kr. | 898.992 kr. | 476.483 kr. | 591.687 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 16,8 % | 15,8 % | 16,1 % | 13,7 % | 9,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 83,2 % | 84,2 % | 83,9 % | 86,3 % | 90,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0 % | 0 % | 0 % | 0 % | 11,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 546.415 kr. i 2021 til 591.687 kr. i 2025 (+8 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 546 | 514 | 899 | 476 | 592 | +24 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 196.032 kr. i 2021 til 237.226 kr. i 2025 (+21 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 196 | 160 | 544 | 124 | 237 | +91 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra -86.231 kr. i 2021 til -644.370 kr. i 2025 (−647 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -86 | -207 | -155 | -709 | -644 | +9 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra -67.245 kr. i 2021 til -503.214 kr. i 2025 (−648 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -67 | -161 | -121 | -553 | -503 | +9 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 23.781 | 23.427 | 23.218 | 23.077 | 25.320 | +10 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 0 kr. i 2021 til 517.214 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 0 | 0 | 0 | 517 | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 315 | 1.182 | 283 | 382 | 2.446 | +541 % | |
| Aktiver i alt | 24.096 | 24.610 | 23.501 | 23.459 | 27.766 | +18 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 4.057.195 kr. i 2021 til 2.718.412 kr. i 2025 (−33 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.057 | 3.896 | 3.775 | 3.222 | 2.718 | −16 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 15.240.948 kr. i 2021 til 19.981.495 kr. i 2025 (+31 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 15.241 | 14.016 | 13.102 | 12.183 | 19.981 | +64 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 3.791.914 kr. i 2021 til 4.463.438 kr. i 2025 (+18 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.792 | 5.738 | 5.734 | 7.321 | 4.463 | −39 % | |
| Passiver i alt | 24.096 | 24.610 | 23.501 | 23.459 | 27.766 | +18 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
7 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Fredericia — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Fredericia