Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Nyvang 16B, 6752 Glejbjerg · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 0,7 | 0,9 | 1,1 | 0,9 | 2,1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | -8,8 % | -1,8 % | 1,1 % | -1,4 % | 1,2 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 40,9 % | 45,1 % | 44 % | 41,2 % | 86,4 % | Svag | |
| Soliditetsgrad | -2,2 % | -3,9 % | -3,1 % | -4,8 % | 0 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | 402,7 % | 45,9 % | -34,1 % | 30,1 % | >999 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -39.446 kr. | 17.699 kr. | 30.114 kr. | 3.153 kr. | 122.385 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | -2,2 % | -3,9 % | -3,1 % | -4,8 % | 0 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 102,2 % | 103,9 % | 103,1 % | 104,8 % | 100 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 2,2 % | 2 % | 5,5 % | 3,5 % | 1 % | Ingen vurdering |
negativ egenkapital er reetableret
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 212.544 kr. i 2021 til 203.142 kr. i 2025 (−4 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 213 | 189 | 146 | 100 | 203 | +103 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 251.990 kr. i 2021 til 80.757 kr. i 2025 (−68 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 252 | 171 | 116 | 97 | 81 | −17 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -81.298 kr. i 2021 til 107.012 kr. i 2025 (+232 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -81 | -17 | 9 | -12 | 107 | +976 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -81.604 kr. i 2021 til 39.926 kr. i 2025 (+149 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -82 | -17 | 10 | -12 | 40 | +433 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -81.604 kr. i 2021 til 39.926 kr. i 2025 (+149 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -82 | -17 | 10 | -12 | 40 | +433 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 543 | 508 | 486 | 471 | 456 | −3 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 543 | 508 | 486 | 471 | 456 | −3 % | |
| Varebeholdninger | 355 | 383 | 351 | 294 | 252 | −14 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 20.498 kr. i 2021 til 33.489 kr. i 2025 (+63 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 20 | 20 | 50 | 31 | 33 | +10 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 389 | 447 | 404 | 358 | 2.890 | +706 % | |
| Aktiver i alt | 932 | 955 | 890 | 829 | 3.346 | +303 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra -20.262 kr. i 2021 til 10 kr. i 2025 (+100 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -20 | -37 | -28 | -40 | 0 | +100 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 951.838 kr. i 2021 til 3.346.044 kr. i 2025 (+252 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 952 | 992 | 918 | 869 | 3.346 | +285 % | |
| Passiver i alt | 932 | 955 | 890 | 829 | 3.346 | +303 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | – | 1 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Glejbjerg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.