Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Sydkrogen 9, 3490 Kvistgård · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | 3,3 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 78,8 % | 47,4 % | -101 % | 52,1 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 256,9 % | 130,7 % | 96,1 % | 47,6 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 96,5 % | 95,9 % | -15,5 % | 46,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 81,6 % | 49,4 % | 650,3 % | 111,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | 48.313 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 96,5 % | 95,9 % | -15,5 % | 46,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 3,5 % | 4,1 % | 115,5 % | 53,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0,5 % | 0 % | 0,2 % | 1,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -7.715 kr. i 2022 til 48.313 kr. i 2025 (+726 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -8 | -10 | -20 | 48 | +346 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | 0 | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -79.799 kr. i 2024 til 33.690 kr. i 2025 (+142 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | -80 | 34 | +142 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 208.639 kr. i 2023 til 712.296 kr. i 2025 (+241 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 209 | -505 | 712 | +241 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 177.671 kr. i 2022 til 751.830 kr. i 2025 (+323 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 178 | 213 | -509 | 752 | +248 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | 139 | 206 | +48 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 205 | 425 | 156 | 870 | +457 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 205 | 425 | 295 | 1.077 | +265 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 37 kr. i 2022 til 12.778 kr. i 2025 (+34435 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 0 | 0 | 13 | +3401 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 20 | 24 | 208 | 367 | +76 % | |
| Aktiver i alt | 225 | 449 | 504 | 1.444 | +187 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 217.671 kr. i 2022 til 673.624 kr. i 2025 (+209 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 218 | 430 | -78 | 674 | +961 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | 365 | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 7.800 kr. i 2022 til 769.999 kr. i 2025 (+9772 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 8 | 18 | 217 | 770 | +255 % | |
| Passiver i alt | 225 | 449 | 504 | 1.444 | +187 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 1 | 1 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Kvistgård — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Helsingør