Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Hedetoften 3, 2680 Solrød Strand · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | -2,7 % | 4 % | 1,3 % | -1,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 98,8 % | 98,8 % | 98,9 % | 98,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -2,8 % | 4,1 % | 1,3 % | -1,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 98,8 % | 98,8 % | 98,9 % | 98,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 1,2 % | 1,2 % | 1,1 % | 1,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | >999 % | 354,7 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Regnskabet er et delår (perioden slutter 2026-03-31). Indtjening og afkast er beregnet på seneste 12 måneders resultat, mens soliditet og likviditet er et øjebliksbillede på statusdagen.
delårsregnskab på 274 dage uden sammenlignelige tal (mangler samme delår året før): resultatnøgletal er periodens egne og ikke sammenlignelige med et helår
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -9.599 kr. i 2022 til -15.065 kr. i 2026 (−57 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -10 | -29 | -6 | -13 | -15 | −20 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -9.599 kr. i 2022 til -15.065 kr. i 2026 (−57 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -10 | -29 | -6 | -13 | -15 | −20 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -20.090 kr. i 2022 til -15.065 kr. i 2026 (+25 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -20 | -29 | 44 | 15 | -15 | −204 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -20.090 kr. i 2022 til -15.065 kr. i 2026 (+25 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -20 | -29 | 44 | 15 | -15 | −204 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | 200 | 150 | 150 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | 200 | 150 | 150 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 1.092.664 kr. i 2022 til 945.280 kr. i 2026 (−13 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.093 | 1.051 | 45 | 960 | 945 | −2 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.093 | 1.051 | 896 | 960 | 945 | −2 % | |
| Aktiver i alt | 1.093 | 1.051 | 1.096 | 1.110 | 1.095 | −1 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.067.439 kr. i 2022 til 1.082.533 kr. i 2026 (+1 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.067 | 1.039 | 1.083 | 1.098 | 1.083 | −1 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 25.225 kr. i 2022 til 12.747 kr. i 2026 (−49 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 25 | 13 | 13 | 13 | 13 | −0 % | |
| Passiver i alt | 1.093 | 1.051 | 1.096 | 1.110 | 1.095 | −1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2022 til 1 kr. i 2026. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Solrød Strand — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Solrød