Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Lundvej 18, 7400 Herning · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 6 % | -4,4 % | 12,9 % | 4 % | 4,6 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 99 % | 99,6 % | 99,7 % | 100 % | 99,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 6,1 % | -4,4 % | 12,9 % | 4 % | 4,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 99 % | 99,6 % | 99,7 % | 100 % | 99,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 1 % | 0,4 % | 0,3 % | 0 % | 0,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 78 % | 80,1 % | 459,2 % | >999 % | 768,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -49.000 kr. i 2021 til -130.000 kr. i 2025 (−165 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -49 | -68 | -80 | -127 | -130 | −2 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 7.980.000 kr. i 2021 til 6.165.000 kr. i 2025 (−23 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 7.980 | -3.873 | 13.091 | 4.736 | 6.165 | +30 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 6.780.000 kr. i 2021 til 5.066.000 kr. i 2025 (−25 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 6.780 | -4.296 | 12.922 | 4.188 | 5.066 | +21 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 52.867 | 50.164 | 30.556 | 32.782 | 33.950 | +4 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 52.867 | 50.164 | 30.556 | 32.782 | 33.950 | +4 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 921.000 kr. i 2021 til 1.591.000 kr. i 2025 (+73 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 921 | 327 | 1.575 | 2.436 | 1.591 | −35 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 59.653 | 47.309 | 69.774 | 72.642 | 76.729 | +6 % | |
| Aktiver i alt | 112.520 | 97.473 | 100.330 | 105.424 | 110.679 | +5 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 111.339.000 kr. i 2021 til 110.472.000 kr. i 2025 (−1 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 111.339 | 97.065 | 99.987 | 105.406 | 110.472 | +5 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 1.181.000 kr. i 2021 til 207.000 kr. i 2025 (−82 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.181 | 408 | 343 | 18 | 207 | +1050 % | |
| Passiver i alt | 112.520 | 97.473 | 100.330 | 105.424 | 110.679 | +5 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | 0 | – | – | 0 | – | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Herning — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Herning