God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Granbakken 25, 4400 Kalundborg · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 2,8 % | -6,1 % | 44,9 % | -1,5 % | 6,2 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 4,1 % | — | 12,7 % | 18 % | 18 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | -15,4 % | -22,1 % | 30,1 % | 35,5 % | 38,7 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | -18,4 % | 27,4 % | 149,2 % | -4,3 % | 16 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | -15,4 % | -22,1 % | 30,1 % | 35,5 % | 38,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 115,4 % | 122,1 % | 69,9 % | 64,5 % | 61,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0,2 % | — | 0,9 % | 1,5 % | 1,3 % | Ingen vurdering |
negativ egenkapital er reetableret
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 0 kr. i 2021 til -6.187 kr. i 2025. Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 0 | -12 | -9 | -4 | -6 | −42 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 8.111 kr. i 2021 til 16.459 kr. i 2025 (+103 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 8 | -13 | 119 | -5 | 16 | +415 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 6.327 kr. i 2021 til 17.820 kr. i 2025 (+182 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 6 | -13 | 146 | -4 | 18 | +539 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 213 | 217 | 296 | 234 | 256 | +10 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 213 | 217 | 296 | 234 | 256 | +10 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 497 kr. i 2021 til 2.318 kr. i 2025 (+366 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | – | 2 | 3 | 2 | −8 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 10 | – | 29 | 31 | 32 | +4 % | |
| Aktiver i alt | 223 | 217 | 325 | 264 | 288 | +9 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra -34.318 kr. i 2021 til 111.618 kr. i 2025 (+425 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -34 | -48 | 98 | 94 | 112 | +19 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 257.668 kr. i 2021 til 176.534 kr. i 2025 (−31 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 258 | 265 | 227 | 171 | 177 | +4 % | |
| Passiver i alt | 223 | 217 | 325 | 264 | 288 | +9 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | – | 0 | 0 | – | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Kalundborg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Kalundborg