Kritisk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Fjeldstedvej 43, 2650 Hvidovre · Murerarbejde
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | -6,9 % | 50,1 % | -20,7 % | -285 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 101,4 % | 210,8 % | 207,6 % | 48,2 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 1,4 % | 52,6 % | 51,8 % | -107,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -503,6 % | 95,3 % | -39,9 % | 265,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 1,4 % | 52,6 % | 51,8 % | -107,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 98,6 % | 47,4 % | 48,2 % | 207,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 16,8 % | 20,6 % | 9,4 % | Ingen vurdering |
positiv egenkapital er udslettet (slut ≤ 0)
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 372.682 kr. i 2021 til 485.797 kr. i 2025 (+30 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 373 | 786 | 2.709 | 1.094 | 486 | −56 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 777.526 kr. i 2021 til 1.513.017 kr. i 2025 (+95 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 778 | 951 | 1.168 | 1.371 | 1.513 | +10 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -404.844 kr. i 2021 til -1.027.220 kr. i 2025 (−154 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -405 | -165 | 1.541 | -276 | -1.027 | −272 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra -411.150 kr. i 2021 til -1.028.360 kr. i 2025 (−150 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -411 | -315 | 1.475 | -224 | -1.028 | −360 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra -320.676 kr. i 2021 til -898.912 kr. i 2025 (−180 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -321 | -300 | 1.202 | -224 | -899 | −302 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | 3.384 | 4.280 | 10 | 10 | 0 | −100 % | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 191.781 kr. i 2023 til 61.177 kr. i 2025 (−68 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | 192 | 107 | 61 | −43 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 3.622 | 4.321 | 2.400 | 1.081 | 315 | −71 % | |
| Aktiver i alt | 3.622 | 4.321 | 2.400 | 1.081 | 315 | −71 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 359.738 kr. i 2021 til -338.829 kr. i 2025 (−194 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 360 | 60 | 1.261 | 560 | -339 | −160 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 3.262.154 kr. i 2021 til 654.259 kr. i 2025 (−80 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.262 | 4.261 | 1.139 | 520 | 654 | +26 % | |
| Passiver i alt | 3.622 | 4.321 | 2.400 | 1.081 | 315 | −71 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 0 % | |
8 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hvidovre — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Hvidovre