Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Færgebyen 22, 8300 Odder · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -4,6 % | -4,2 % | 6,8 % | 3,2 % | 3,9 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 100 % | 100 % | 100 % | 99,5 % | 93,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -4,6 % | -4,2 % | 6,8 % | 3,2 % | 4,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 100 % | 100 % | 100 % | 99,5 % | 93,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0 % | 0 % | 0 % | 0,5 % | 6,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 460,5 % | >999 % | >999 % | >999 % | 7,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -12.650 kr. i 2022 til -23.662 kr. i 2026 (−87 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -13 | -13 | -17 | -39 | -24 | +40 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 120.000 kr. i 2024 til 180.000 kr. i 2026 (+50 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | 120 | 120 | 180 | +50 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -136.796 kr. i 2024 til -203.662 kr. i 2026 (−49 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | -137 | -159 | -204 | −28 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -3.359.533 kr. i 2022 til 3.388.664 kr. i 2026 (+201 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -3.360 | -2.895 | 5.049 | 2.472 | 3.389 | +37 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -2.620.533 kr. i 2022 til 2.644.162 kr. i 2026 (+201 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -2.621 | -2.259 | 3.938 | 1.928 | 2.644 | +37 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 55.563 | 52.509 | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 55.563 | 52.509 | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 57.562 kr. i 2022 til 275.120 kr. i 2026 (+378 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 58 | 159 | 240 | 287 | 275 | −4 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 996 | 1.733 | 58.181 | 60.388 | 67.083 | +11 % | |
| Aktiver i alt | 56.558 | 54.243 | 58.181 | 60.388 | 67.083 | +11 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 56.545.979 kr. i 2022 til 62.740.932 kr. i 2026 (+11 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 56.546 | 54.230 | 58.169 | 60.097 | 62.741 | +4 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 278.806 kr. i 2025 til 743.116 kr. i 2026 (+167 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | – | 279 | 743 | +167 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 12.500 kr. i 2022 til 3.599.379 kr. i 2026 (+28695 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 13 | 13 | 13 | 13 | 3.599 | +28695 % | |
| Passiver i alt | 56.558 | 54.243 | 58.181 | 60.388 | 67.083 | +11 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2022 til 1 kr. i 2026. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 % | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Odder — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.