Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Lucernevej 349, 2610 Rødovre · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Seneste regnskabsår 2024
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 8,7 | -38,2 | -47,9 | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Afkastningsgrad | 7,1 % | -8,3 % | -3,5 % | -3,8 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 540,9 % | 488,1 % | 411,3 % | 596,8 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 74,7 % | 73,8 % | 72,6 % | 83,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 9,5 % | -11,2 % | -4,9 % | -4,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 21.611 kr. | -94.636 kr. | -118.759 kr. | -277.212 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 74,7 % | 73,8 % | 72,6 % | 83,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 25,3 % | 26,2 % | 27,4 % | 16,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 13,2 % | 18,3 % | 3 % | 27,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Ændring2023 → 2024 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 21.611 kr. i 2021 til -45.624 kr. i 2024 (−311 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 22 | -95 | -119 | -46 | +62 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 19.133 kr. i 2021 til -277.212 kr. i 2024 (−1549 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 19 | -97 | -121 | -277 | −129 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 235.155 kr. i 2021 til -82.887 kr. i 2024 (−135 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 235 | -217 | -90 | -83 | +8 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 204.729 kr. i 2021 til -81.870 kr. i 2024 (−140 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 205 | -217 | -90 | -82 | +9 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 1.092 | 1.089 | 1.117 | 0 | −100 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.092 | 1.089 | 1.117 | 0 | −100 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 44.093 kr. i 2021 til 97.464 kr. i 2024 (+121 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 44 | 58 | 10 | 97 | +841 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.801 | 1.544 | 1.434 | 2.127 | +48 % | |
| Aktiver i alt | 2.893 | 2.633 | 2.551 | 2.127 | −17 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 2.160.032 kr. i 2021 til 1.770.536 kr. i 2024 (−18 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.160 | 1.943 | 1.852 | 1.771 | −4 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 399.549 kr. i 2021 til 0 kr. i 2024 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 400 | 374 | 350 | 0 | −100 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 332.938 kr. i 2021 til 356.400 kr. i 2024 (+7 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 333 | 316 | 349 | 356 | +2 % | |
| Passiver i alt | 2.893 | 2.633 | 2.551 | 2.127 | −17 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2021 til 0 kr. i 2024 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 0 | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Rødovre — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Rødovre