Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Produktionsvej 1, 2600 Glostrup · Almindelig rengøring i bygninger
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 0,5 | 1,5 | — | — | 1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | <999 % | 103,8 % | 0,1 % | 0,9 % | 0,7 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 20,6 % | >999 % | >999 % | 489,4 % | 142,2 % | God | |
| Soliditetsgrad | -386,1 % | 93,5 % | 90,1 % | 79,6 % | 86,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 887,6 % | 111 % | 0,2 % | 1,1 % | 0,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -76.143 kr. | 132.362 kr. | — | — | 23.338 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | -386,1 % | 93,5 % | 90,1 % | 79,6 % | 86,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 486,1 % | 6,5 % | 9,9 % | 20,4 % | 13,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 20,5 % | 802,7 % | 258,7 % | 214,7 % | 142,2 % | Ingen vurdering |
negativ egenkapital er reetableret
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 100.232 kr. i 2021 til 172.853 kr. i 2025 (+72 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 100 | 377 | 215 | 133 | 173 | +30 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 176.375 kr. i 2021 til 149.515 kr. i 2025 (−15 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 176 | 245 | 215 | 131 | 150 | +14 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -111.143 kr. i 2021 til 2.005 kr. i 2025 (+102 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -111 | 132 | 1 | 2 | 2 | +31 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -111.478 kr. i 2021 til 938 kr. i 2025 (+101 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -111 | 131 | 0 | 2 | 1 | −43 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -111.478 kr. i 2021 til 938 kr. i 2025 (+101 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -111 | 127 | 0 | 1 | 1 | −28 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 0 | – | – | – | 107 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 3 | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 0 | – | – | – | 109 | – | |
| Varebeholdninger | – | 16 | 15 | 10 | 0 | −100 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 3.247 kr. i 2021 til 25.008 kr. i 2025 (+670 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3 | 64 | 33 | 64 | 25 | −61 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 3 | 122 | 127 | 145 | 25 | −83 % | |
| Aktiver i alt | 3 | 122 | 127 | 145 | 134 | −8 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra -12.559 kr. i 2021 til 116.630 kr. i 2025 (+1029 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -13 | 114 | 114 | 116 | 117 | +1 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 15.812 kr. i 2021 til 17.584 kr. i 2025 (+11 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 16 | 8 | 13 | 30 | 18 | −41 % | |
| Passiver i alt | 3 | 122 | 127 | 145 | 134 | −8 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2024 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | – | 1 | 0 | −100 % | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Glostrup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Glostrup