Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Skærbækvej 30, 2610 Rødovre · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 21,6 % | 6,5 % | 9,5 % | 5,7 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Soliditetsgrad | 100 % | 99,9 % | 99,9 % | 99,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 21,6 % | 6,5 % | 9,5 % | 5,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 100 % | 99,9 % | 99,9 % | 99,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0 % | 0,1 % | 0,1 % | 0,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | – | – | – | – | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -750 kr. i 2022 til -18.967 kr. i 2023 (−2429 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -1 | -19 | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 2.012.360 kr. i 2022 til 653.621 kr. i 2025 (−68 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.012 | 640 | 1.040 | 654 | −37 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 2.012.360 kr. i 2022 til 644.880 kr. i 2025 (−68 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.012 | 636 | 1.032 | 645 | −38 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 8.967 | 9.130 | 9.899 | 10.048 | +2 % | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 199.875 kr. i 2022 til 391.421 kr. i 2025 (+96 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 200 | 63 | 58 | 391 | +571 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 358 | 717 | 983 | 1.353 | +38 % | |
| Aktiver i alt | 9.325 | 9.848 | 10.883 | 11.402 | +5 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 9.323.040 kr. i 2022 til 11.383.099 kr. i 2025 (+22 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 9.323 | 9.841 | 10.873 | 11.383 | +5 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt | – | – | – | – | – | |
| Passiver i alt | 9.325 | 9.848 | 10.883 | 11.402 | +5 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Rødovre — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Rødovre