Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Fynshovedvej 292, 5380 Dalby · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 7,5 % | 5,6 % | 14,3 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 95,6 % | 66 % | 79,9 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | — | 96,6 % | 57,3 % | 89 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 7,8 % | 9,8 % | 16,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 96,6 % | 57,3 % | 89 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 3,4 % | 42,7 % | 11 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 3,5 % | 0,6 % | 0,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -4.675 kr. i 2022 til -7.265 kr. i 2025 (−55 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -5 | -9 | -14 | -14 | -7 | +46 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 562.685 kr. i 2022 til 900.161 kr. i 2025 (+60 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 563 | 353 | 453 | 453 | 900 | +99 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 563.714 kr. i 2022 til 911.205 kr. i 2025 (+62 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 564 | 352 | 477 | 477 | 911 | +91 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 4.271 | 4.517 | 8.263 | 8.263 | 5.973 | −28 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 4.271 | 4.517 | 8.263 | 8.263 | 5.973 | −28 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 5.600 kr. i 2023 til 1.320 kr. i 2025 (−76 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 6 | 2 | 2 | 1 | −43 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 164 | 154 | 238 | 238 | 382 | +60 % | |
| Aktiver i alt | 4.435 | 4.671 | 8.501 | 8.501 | 6.355 | −25 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 4.271.783 kr. i 2022 til 5.658.211 kr. i 2025 (+32 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 4.272 | 4.510 | 4.869 | 4.869 | 5.658 | +16 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 3.271.421 kr. i 2024 til 218.848 kr. i 2025 (−93 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | 3.271 | 3.271 | 219 | −93 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 163.685 kr. i 2022 til 477.617 kr. i 2025 (+192 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 164 | 161 | 361 | 361 | 478 | +32 % | |
| Passiver i alt | 4.435 | 4.671 | 8.501 | 8.501 | 6.355 | −25 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Dalby — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Kerteminde